Американські вчені засумнівалися в існуванні «ефекту метелика». Відповідне дослідження було опубліковано на сайті Лос-Аламоської національної лабораторії (США).
Гіпотезу про існування «ефекту метелика» – незначний вплив на систему може мати великі і непередбачувані наслідки – спростували за допомогою квантового комп’ютера IBM-Q. За словами фізика-теоретика, на квантовому обладнанні не склало великих труднощів змоделювати рух часу в зворотну сторону. У результаті вченим вдалося довести, що події з конкретним об’єктом в минулому не впливають на глобальне протягом процесу.
Фізики запустили в умовне минуле кілька квантових розрядів, званих кубітами. Фахівці завдали кубіту певної шкоди, а потім «відмотали» хід часу назад. В результаті експерименту розгорнута на комп’ютері квантова система практично не змінилася.
«Якщо зловмисник в умовному минулому зашкодить системі, то ми все одно зможемо отримати з неї корисну інформацію, так як пошкодження не масштабуються в процесі декодування», – підсумував дослідник. Вчений підкреслив, що поняття хаосу в класичній фізиці і квантовій механіці має трактуватися по-різному.
У популярній культурі «ефект метелика» вперше був описаний в 1952 році в оповіданні американського письменника Рея Бредбері «І грянув грім». За сюжетом літературного твору, загибель метелика в минулому сильно змінює світ далекого майбутнього.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…