Вчені навчилися включати біомедичні імплантати за допомогою смартфона. Для цього автори розробки використовували керуючу плату, здатну генерувати електричний струм. Детально про винахід пише журнал Science.
Розробники з Швейцарської вищої технічної школи в Цюріху створили імплантат, розмір якого не більше, ніж у монети. За допомогою маленького електричного дроту вони поєднали плату з капсулою, що містить клітини людини. За допомогою радіосигналу, створеного смартфоном, можна активувати плату, яка починає генерувати струм.
У свою чергу, електричний розряд «оживляє» клітини, в мембранах яких стимулюються калієві і кальцієві канали. Вони і запускають біохімічний каскад для регуляції експресії гена синтезу інсуліну. В результаті роботи імплантату накопичується інсулін, який доставляється в везикули. А потім ці бульбашки зливаються з мембраною, а гормон, який відповідає за утилізацію глюкози, вивільняється в організм.
За словами вчених, діабетики зможуть використовувати такий імплантат для спрощення прийому лікарських препаратів, які зараз в основному вводяться в організм за допомогою уколів. Якщо пацієнт з’їсть щось, що підвищує рівень цукру в його крові, вживлений пристрій автоматично активує вироблення інсуліну. Також цей ґаджет зможе робити біохімічний аналіз крові.
Відзначимо, що подібні імплантати стануть справжнім проривом, якщо вийдуть на мас-маркет. По суті, з їх допомогою можна регулювати роботу генів за допомогою електричних сигналів.
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…