Вчені навчилися включати біомедичні імплантати за допомогою смартфона. Для цього автори розробки використовували керуючу плату, здатну генерувати електричний струм. Детально про винахід пише журнал Science.
Розробники з Швейцарської вищої технічної школи в Цюріху створили імплантат, розмір якого не більше, ніж у монети. За допомогою маленького електричного дроту вони поєднали плату з капсулою, що містить клітини людини. За допомогою радіосигналу, створеного смартфоном, можна активувати плату, яка починає генерувати струм.
У свою чергу, електричний розряд «оживляє» клітини, в мембранах яких стимулюються калієві і кальцієві канали. Вони і запускають біохімічний каскад для регуляції експресії гена синтезу інсуліну. В результаті роботи імплантату накопичується інсулін, який доставляється в везикули. А потім ці бульбашки зливаються з мембраною, а гормон, який відповідає за утилізацію глюкози, вивільняється в організм.
За словами вчених, діабетики зможуть використовувати такий імплантат для спрощення прийому лікарських препаратів, які зараз в основному вводяться в організм за допомогою уколів. Якщо пацієнт з’їсть щось, що підвищує рівень цукру в його крові, вживлений пристрій автоматично активує вироблення інсуліну. Також цей ґаджет зможе робити біохімічний аналіз крові.
Відзначимо, що подібні імплантати стануть справжнім проривом, якщо вийдуть на мас-маркет. По суті, з їх допомогою можна регулювати роботу генів за допомогою електричних сигналів.