Наука

Виявлено унікальний астероїд нового типу

Share
Час читання: < 1 хв.

Коли люди чують про астероїди або комети, вони зазвичай уявляють об’єкт, який має цілком зрозумілі обриси. Комети, як правило, представляють великі кулі з довгим хвостом, а астероїди – просто величезні космічні камені. Однак і у цих тіл є відмінності. Астрономи NASA виявили астероїд 2019 LD2, подібних яких їм ще не доводилося бачити.

Як повідомляє Science Alert, цей об’єкт має орбіту астероїда, однак за ним тягнеться хвіст, як у комети. Однак не характеристики комети роблять цей камінь унікальним, а його місце розташування.

2019 LD2 ділить одну орбіту з Юпітером в Троянській групі астероїдів планети-гіганта. Вчені говорять, що це перший «троянець», на якому помітили властивості комети. Зараз дослідників цікавить, що провокує виділення газу новим астероїдом з незвичайною орбітою.

Троянці Юпітера включають в себе дві групи астероїдів, в кожній з яких нараховуються тисячі небесних тіл. Одне скупчення знаходиться перед планетою, там і летить 2019 LD2, друге – позаду.

На думку вчених, всередині троянських астероїдів повинні знаходитися великі поклади льоду. До виявлення 2019 LD2 у них не було ніяких підтверджень цієї теорії. Однак знімки, отримані за допомогою космічного телескопа ATLAS дає підстави стверджувати, що астероїди можуть дійсно частково складатися з льоду.

Можливо, 2019 LD2 зіткнувся з іншим каменем, що вивільнило крижані запаси з-під його поверхні – частинки льоду згодом утворили кометоподібний хвіст.

У наступному році NASA планує запуск космічного апарату Lucy, який буде використовуватися для вивчення Троянських астероїдів. Пристрою знадобиться кілька років, щоб підібратися до Юпітера. Корабель може допомогти отримати більш деталізовані знімки унікального астероїда.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025