Група вчених Гонконзького університету науки і технологій під керівництвом Чжіон Фана створила штучне око, функції та структури якого мають багато спільного з його людським аналогом. У певному сенсі він близький і навіть перевершує людські очі.
Око має діаметр 2 см, формою і розміром він схожий на людський. Штучне містить лінзу для фокусування світла і напівсферичну сітківку. Його чутливість практично однакова по всьому спектру видимого світла, а час відгуку і відновлення швидший. Нанопроволоки навіть щільніші, ніж фоторецептори в реальному оці.
Сітківка виконана з пористого оксиду алюмінію з вкрапленням мікроскопічних світлочутливих дротів з перовскита (цей матеріал використовується в сонячних батареях). Проводи штучної сітківки діють подібно нервам, передаючи електричні імпульси під дією світла.
Дослідники підключили робоглаз до комп’ютера і перевірили його можливості за допомогою розпізнавання символів. У теорії, вважають автори, такий очей може бути підключений і до нервової системи людини.
Зараз оптичний датчик працює від зовнішнього електричного живлення, але вчені обіцяють зробити його автономним. Око буде працювати від енергії світла.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…