Компанія Lenovo дуже добре почуває себе на ринку геймерських девайсів, і зараз нам вдалося протестувати не просто ноутбук, а одразу сетап з ноутбука та кількох девайсів – килимка, навушників та мишки. Це дає можливість поглянути на те, як виробник бачить свій модельний ряд у зібраному вигляді, та краще визначитись, чи варто розглядати його продукцію, як варіант для покупки.
Характеристики Lenovo Legion 5 15ACH6H
Дисплей та дизайн
Lenovo Legion 5 15ACH6H оснащений досить хорошим дисплеєм з роздільною здатністю FullHD, головною фішкою якого, окрім охоплення кольорового простору sRGB на рівні 100 відсотків, явно можна назвати частоту оновлення 165 Гц. Такий дисплей дозволяє особливо круто грати у всі кіберспортивні дисципліни, де залізо ноутбука може забезпечити дуже високий фреймрейт, але і нові ігри тут виглядають дуже круто завдяки топовій відеокарті.
Ноутбук отримав типовий для модельного ряду Lenovo Legion дизайн – його дизайн достатньо строгий, незважаючи на ігрове призначення, хоча присутня і підсвітка. Екран можна відкрити на 180 градусів, габарити досить відчутні – товщина моделі складає 25.75 міліметра, вага – 2.4 кілограма.
Продуктивність та об’єм пам’яті
“Серце” Lenovo Legion 5 15ACH6H – продуктивний AMD Ryzen 7 5800H, який оснащений 8 фізичними ядрами та 16 віртуальними потоками. Він спокійно справляється з усіма робочими та ігровими задачами, які перед таким ноутбуком може поставити користувач. З усіма ігровими задачами модель справляється ідеально, що забезпечує роздільна здатність FullHD у комбінації з відеокартою NVIDIA GeForce RTX 3070 – ноутбук може всі новинки при високих графічних налаштуваннях з прекрасним показником FPS.
Об’єм пам’яті у нашій конфігурації був дуже хорошим: об’єм внутрішньої пам’яті SSD складає 1 ТБ, чого достатньо для робочих та ігрових задач більшості користувачів, причому це ще й дуже швидка пам’ять. Об’єм оперативної пам’яті тут складає 16 ГБ, чого також цілком достатньо, і це саме золота середина станом на 2022 рік.
Інтерфейси та автономність
Модель має дуже широкий набір інтерфейсів. З бездротових слід згадати про підтримку Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), та Bluetooth 5.1. Модель оснащена одним HDMI, чотирма USB 3.2 Gen1, а також двома USB-C 3.2 Gen2 та мініджеком 3.5 міліметра. У цілому, набір портів можна назвати дуже хорошим, і він підійде майже кожному.
За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 80 Вт/, який забезпечує автономність на рівні близько 7-8 годин в режимі змішаного використання. При цьому слід розуміти, що при геймінгу автономність відчутно падає, що неодмінно стається з будь-яким продуктивним ігровим ноутбуком через споживання потужного апаратного забезпечення.
Крім цього, нам вдалося протестувати ігрові аксесуари разом з ноутбуком Lenovo Legion, і у першу чергу розповімо про мишку Legion M600. Ця бездротова мишка має дуже точний сенсор з роздільною здатністю 16000 DPI та приємний ергономічний дизайн з додатковими кнопками.
Мишка добре підходить для тривалих ігрових сесій та залишає приємні враження від використання. Є підтримка програмного забезпечення Legion Accessory Central. Підключення відбувається через приймач 2.4 ГГц, Bluetooth 5.0, або ж через USB 2.0 дротовим способом. Нам найбільше сподобалось використовувати саме варіант з USB-приймачем, адже кількість портів USB-A у Lenovo Legion 15ACH6H спокійно дозволяє зробити це та не відчувати дискомфорту.
Ігровій мишці потрібне хороше покриття, особливо, коли мова йде про кіберспортивні дисципліни. Ми тестували мишку Legion M600 з великим килимком Lenovo Legion Gaming Control Mouse Pad L, який має дуже приємне м’яке покриття. При товщині 2 міліметра він добре кріпиться до поверхні та стабільно тримається на ній під час роботи.
Розміри килимка складають 450 х 400 міліметри, тобто простору для руху мишки багато навіть при низькому DPI, що приємно під час ігрових сесій у шутерах, де потрібно цілитись, маючи великий простір для повороту мишки. Враховуючи доступну ціну, килимок стане чудовим компаньйоном для мишки.
Для ігрових сесій, особливо у кіберспортивних дисциплінах, потрібні навушники, і ми тестували ноутбук разом з навушниками Legion H600. Модель, як і ноутбук, має стильний мінімалістичний дизайн, приємну посадку на голові та дуже хорошу пасивну шумоізоляцію – завдяки закритій конструкції навушники дуже суттєво допомагають ізолювати користувача від сторонніх шумів, а звуки гри не чують оточуючі. Звук у моделі якісний, і вони добре підходять як для ігор, так і для прослуховування музики (звісно, не для аудіофілів, але користувацький досвід на хорошому рівні).
Ми підключали навушники, як і мишку – за допомогою комплектного адаптера 2.4 ГГц, але при потребі їх можна підключати і за допомогою стандартного мініджека 3.5 міліметра. Що важливо, зарядка навушників відбувається через сучасний кабель USB-C, причому заряджаються вони близько 2 годин, а працюють точно більше половини доби, тому їх вистачає на декілька днів.
Мобільний ігровий сетап Lenovo нам сподобався – є відчуття безшовного геймінгу, що забезпечується як продуктивним рішенням у вигляді ноутбука Lenovo Legion 15ACH6H, так і якісними та приємними аксесуарами. У цілому, сетап Lenovo можна рекомендувати, як варіант для покупки, причому як разом, так і окремі продукти для інших сетапів. І також ще пройдемося по цінах:
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
View Comments
Не купуйте той шмат гімна. У ліджинів є ноун ішю. Появилась після року використання. Клава після рестарту вирубається і не працює у 80% випадків. Леново знає і не париться. Тредів на оф сапорт сайті достатньо. Єдина рекомендація павердрейн. Не фіксить. Навіть не завжди фіксить з рестартом. Часто треба кілька рестартів і виїсти хоча б ~50% батареї. Коли це ще й паралельно робочий ноут, то це чума. Екстернал клава лічить, звісно. Але для преміум лаптопа довалювати цих незручностей ну це дно.
Дуже класний та потужний ноут. Користуюсь і задоволений ним. Рекомендую!
Реально проблемний ноут: в мене версія 5600/3060, під час будь якої вимогливої гри висне і випадає в синій екран. Допомогає тільки зниження частоти відеоядра с 2000 до 1600 і нижче. Тобто або перегрів або перевантаження по живленню.
А якщо не грати- гарна приємна, але занадто важка машина)