У мережі ходять різні суперечки про те, як часто потрібно перевстановлювати заново Windows. Одні користувачі вважають, що це слід робити раз на рік, інші, що раз на 2-3 роки, а деякі так взагалі вважають, що перевстановлювати десятку зовсім не потрібно. Але давайте поміркуємо об’єктивно.
Що таке операційна система? Це найскладніша програмна оболонка комп’ютера, яка взаємодіє із залізом, програмами, вхідними даними. У процесі роботи операційна система використовує внутрішні бази даних, такі як реєстр та різні області зберігання даних.
Тут все залежить тільки від частоти використання системи. Якщо комп’ютер ви вмикаєте раз на тиждень, щоб надрукувати документ або подивитися фільм, то перевстановлювати систему не потрібно. На вимкненому комп’ютері вона може постаріти хіба морально, але оновлення і це питання вирішить.
— Не завжди оновлення системи встановлюються правильно. Для цього, до речі, Windows має можливість «відкотитися» на попередню версію системи.
Не завжди це допомагає. Якщо система отримувала багато різних оновлень, то можливе уповільнення роботи та поява різних помилок у системі.
– Реєстр. Найголовніша ієрархічна база даних Windows – це реєстр. У ньому прописують дані програми, драйвера, сама система.
Якщо ви встановлювали та видаляли багато програм, то згодом у реєстрі залишається сміття, яке може уповільнювати систему та призводити до різних конфліктів. Так, є програми, які чистять реєстр, але Microsoft проти таких програм, оскільки подібне програмне забезпечення може призвести до того, що система може просто злетіти.
– Системне сміття. Згодом операційна система накопичує не тільки дані в реєстрі, але й різне сміття від програм, яке часом знаходиться в різних папках.
Наприклад, якщо в директорії AppData буде кілька тисяч папок або файлів, система буде працювати повільніше.
– Драйвера. Автоматичне оновлення драйверів може призвести до нестабільної роботи системи.
Якщо ви серйозно модернізували комп’ютер, варто перевстановити систему для коректної роботи. Раніше не можна було переставити жорсткий диск із Windows між процесорами Intel та AMD, ОС відмовлялася запускатися. Сьогодні ж 10ка без проблем стартує, але краще все ж таки перевстановити.
– Віруси. Не завжди захисники та антивіруси здатні визначити шкідливе програмне забезпечення.
Буде цікаво:
Бувають такі віруси, які можуть надійно прописатися в системі і не давати про себе знати якийсь час. Чим більше вірусів, які маскуються під служби, тим повільніше працює комп’ютер. До того ж віруси можуть красти дані та використовувати ресурси комп’ютера для своїх справ.
— Інші проблеми із системою. Насправді був випадок, коли у системі було заведено кілька десятків віртуальних мережевих адаптерів, що призводило до помітного уповільнення системи.
Так, адаптери можна було видалити, а якщо користувач не помітить те, що можна видалити? Таких місць у системі дуже багато і перевірити все неможливо. У таких питаннях допомагає переінсталяція Windows, яка вирішує невидимі, але важливі проблеми.
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…
Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…
Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…
Samsung готується до випуску нової серії Galaxy S25, включаючи модель Galaxy S25 Slim з ультратонким…