Статті

Українцям назвали ознаки злому смартфона

Share
Час читання: < 1 хв.

Експерти з інформаційної безпеки перерахували ознаки, що дозволяють визначити, що мобільний телефон був зламаний. На наявність шкідливого програмного забезпечення на пристрої можуть вказувати відразу кілька сигналів.

Питання в українців повинен викликати, наприклад, «неприродно швидкий розряд батареї акумулятора». Як правило, незадеклароване ПО що “працює на вашому телефоні” в фоновому режимі, значно під’їдає заряд батареї.

Насторожитися слід, коли смартфон перезавантажується без видимих ​​причин. Також серед характерних ознак фахівці називають незрозумілий шум під час розмови і «дивну поведінку» телефону: наприклад, якщо при заблокованому екрані виникає спам, а екран «скаче».

Експерт з кібербезпеки в «Лабораторії Касперського» Дмитро Галів в свою чергу повідомив, що про зараження можуть говорити перегрів пристрою, поява дивних програм, які власник не встановлював, витрата великого обсягу інтернет-трафіку. Він підкреслив, що завдання більшості шкідливого ПО якомога довше залишатися непоміченим, так що людина може не відразу побачити, що з її смартфоном щось не так.

Якщо користувач помітив ознаки зараження «Майнером або банківським троянцем», то в такому випадку необхідно перевірити телефон за допомогою антивірусу і видалити шкідливу програму, розповів Галів. Якщо ж власник смартфона виявив сталкерську програму, то, за словами експерта, потрібно подумати, перш ніж приймати дії, так як «невідомо, якими будуть наступні кроки зловмисника».

Галів заявив, що іноді навіть в офіційних магазинах додатків можуть зустрітися троянці, тому користувачам слід час від часу перевіряти, які програми встановлені на телефоні і стежити за дозволами, які просять тільки що скачані програми. «Якщо умовний додаток “Ліхтарик “запитує дозвіл на доступ до камери або мікрофону, це привід насторожитися», – уточнив він.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024