Програми

П’ять основних мінусів оновленого дизайну Windows 11

Share
Час читання: 2 хв.

Користувач «Хабра» під ніком tertiumnon пояснив, як новий дизайн вплинув на сприйняття Windows 11 і від яких деталей Microsoft варто було відмовитися.

За трохи більше місяця використання Windows 11 автор статті виявив п’ять недоліків дизайну цієї операційної системи. Про них – нижче.

  1. Закруглені куточки вікон . Схоже на наслідування MacOS. На жаль, немає і системної функції відключення цієї особливості. Звичайно, цей «мінус» вкрай суб’єктивний, але автору не сподобалося саме те, що тепер при відкритті кількох вікон і розташуванні їх поряд один з одним видно просвіти. При цьому, якщо застосувати вирівнювання, то закруглення зникає. З проблемою автоматичного вирівнювання допомагає впоратися також програма Power Toys.
  2. Відмова від плиткового дизайну . Багато користувачів очікували, що ці «плитки» замінять віджети.
  1. Центрування панелі завдань . За словами автора, таке рішення має неочевидний недолік – зрушення всіх іконок вліво при відкритті нової програми (якщо її значка немає на нижній панелі). Звичайно, у власників Windows 11 є можливість перемістити все вліво, як було на Windows 10, і в цілому зараз спостерігається перехід до розташування різного контенту в центрі, у тому числі на сайтах. Однак автор пропонує трохи змінити підхід: встановити фіксовану ширину панелі завдань із вільними та невільними слотами (як у MMORPG).

Також у лівому кутку тепер у новій версії Windows нічого немає – порожнеча. Tertiumnon вважає, що там можна було б натомість додати функцію закріплення панелі завдань довільно або автоматично по горизонталі, «розраховуючи відступи від лівого краю та системного трею так, щоб вони були однаковими».

  1. Іконки в панелі завдань . Насамперед, не відразу стає зрозумілим при користуванні Windows 11, що означають сірі смужки під іконками. Насправді довга – це «активне вікно», а коротка – «вікно відчинене, але не активно». Натомість автор запропонував, щоб широка смужка сигналізувала про те, що програма готова до використання, а вузька – що вона завантажується або в ній запущено якийсь важливий процес.
  1. Кнопка “Пуск” . З якоїсь причини дизайнери розташували кнопку вмикання/вимкнення праворуч, а не зліва, як це було на Windows 10. На думку користувача tertiumnon, було б набагато зручніше, якби вона розташовувалась взагалі окремо – у лівому кутку на нижній панелі завдань. Крім того, на місце рекомендованих і недавніх файлів автор помістив би додатки, якими він користується найчастіше.
Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024