Експерт пояснив, навіщо Євросоюз пропонує ввести зарядку одного типу для всіх смартфонів

72

Розробник компанії Selectel в блозі організації на “Хабре” розповів, як до ідеї єдиної зарядки прийшов Євросоюз і що впровадження цієї технології дасть в майбутньому.

Зовсім недавно стало відомо, що Європейський Союз має намір змусити виробників смартфонів створювати і продавати зарядний пристрій лише одного типу. Поки є лише проект закону, але є шанс, що в майбутньому він буде прийнятий. Правда, незрозуміло, скільки часу займе його реалізація. “Хочеться сподіватися, – каже автор, – що мова йде про місяці, а не роках”.

Головна причина переходу на новий стандарт – бажання ЄС скоротити кількість електронних відходів. Так, щорічно в Європі налічується близько 51 тисячі тонн подібного сміття, серед якого є і зарядки. Інший аргумент, який наводить автор, – складності користувачів смартфонів з пошуком відповідного зарядного пристрою. До слова, деякі пристрою не способи заряджати апарат з необхідною швидкістю.

Насправді сама ідея такого нововведення виникла в 2009 році. Тоді було прийнято “Меморандум про взаєморозуміння”, і його підписали багато виробників електроніки, в тому числі Apple, Samsung і Nokia. В якості єдиного став використовуватися стандарт USB 2.0 micro-B. Пізніше, в 2014 році, представники ЄС прийняли законопроект Radio Equipment Directive. Його метою було забезпечення високого рівня безпеки обладнання, знизити можливість впливу різних пристроїв один на одного і зменшити кількість поламаних і застарілих зарядок. На той момент в якості стандарту був обраний Micro-USB, і до 2016 року всі пристрої для зарядки смартфонів, які є в Європі, повинні були підходити до будь-якої моделі телефону. Через рік і Apple стала випускати перехідники Lightning-microUSB.

Популярні новини  Что такое виртуальный сервер и зачем он нужен?

А ось коли з’явився USB-C, почалася плутанина. Одні виробники продавали адаптери micro-USB, інші – зарядки USB-C. Коли в 2020 році Євросоюз виступив з пропозицією знову ввести єдиний стандарт, Apple запротестувала, пославшись на те, що таке рішення буде заважати впровадженню інновацій. Крім того, компанія відзначила, що для переходу вона витратить 1,5 мільйона євро. І ще одна спроба ЄС – на цей раз з законопроектом – доводиться на нинішній рік. Apple точно так же виступає проти, заявляючи про збільшення кількості сміття. Однак про те, чи буде прийнятий закон про “єдиної зарядці”, ми дізнаємося пізніше.

За даними аналітиків, в 2018 році у проданих зарядок було три види коннектора: USB micro-B – у 50 відсотків, USB-C – у 29 відсотків, Lightning – у 21 відсотка.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я