Перед запуском проєкту було проведено тестування, а потім пілотні запуски UDC-центру на Північних островах з майже 900 серверами на глибині понад 30 метрів. Чотири роки тому опублікували результати найбільшого тестового запуску підводного дата-центру, підтвердивши теорію про можливість функціонування центрів обробки даних під водою.
Фахівці відзначили, що за весь цей час вони не зіткнулися з великою кількістю проблем, які б виникли, якби ЦОД був на суші. Інженери зазначають, що встановлення підводних серверів займає приблизно 3 місяці, що дуже швидко порівняно з будівництвом об’єкта на суші, яке в середньому займає до 2 років.
Попри те, що перший у світі підводний дата-центр працював безперебійно, Microsoft вирішила припинити експеримент. Підводні об’єкти важко автоматизувати через дистанційне керування, а фахівці не можуть працювати в таких умовах. Компанія більше не планує будувати центри обробки даних під водою, але отримані знання та досвід будуть використані в інших сферах, що свідчить про те, що робота була виконана не даремно.