Співробітники університетів Стенфорда та Амстердама представили найтоншу лінзу у світі. Її товщина сягає лише трьох атомів. Попереднього рекорду було досягнуто в 2016 році, коли вчені створили лінзу товщиною 6,3 нм, що в десять разів більше за нову розробку.
Найчастіше лінзи виготовляються із вигнутого скла або прозорих матеріалів на кшталт гідрогелів у разі контактних лінз. Сьогодні вченим вдалося досягти товщини такого елемента не більше 0,3 нм. Лінза складається з кілець дисульфіду вольфраму, що поглинають червоне світло і повторно випромінюють його у фокусну точку на відстані 1 мм від поверхні.
Технологія працює завдяки формуванню короткоживучих квазічастинок під назвою «екситонами», здатних розпадатися та випромінювати світло. Оскільки він вибірково фокусує червоне світло, то інші хвилі фактично проходять крізь нього без змін.
Нові лінзи можна використовувати у додатках, які вимагають використання невеликого спектра світла для збирання інформації. Технологія ідеально підійде для інтеграції до окулярів доповненої реальності. Тепер вчені мають намір використати методику для створення надтонких прозорих поверхонь.
Представивши не так давно Galaxy Z Fold6 і Z Flip6, Samsung вже почала роботу над…
На платформі YouTube Денис Гладких демонструє, як можна запустити STALKER 2 на Apple Silicon, використовуючи…
В Україні найближчим часом очікується надходження в продаж смартфона Samsung Galaxy A16. Ця модель, що…
Складаний смартфон Samsung Galaxy Z Flip FE, який повинен стати більш дешевою версією стандартного Z…
Чутки про PlayStation 6 стають дедалі сильнішими. Витік інформації та аналіз минулих моделей Sony вказують…
Зіткнувшись раніше з критикою нової функції Windows, компанія Microsoft взяла час на її переосмислення. Нарешті,…