Новини України та Світу

Шахраї під виглядом Ощадбанку зазіхнули на картки українців

Share
Час читання: 2 хв.

Відколи розпочалася повномасштабна війна, з’явилося чимало програм грошової підтримки населення. Цим користуються шахраї, щоб виманити конфіденційні дані, отримати доступ до банківських карт і викрасти кошти. Часто зловмисники видають себе за працівників фінансових установ.

Про це розповіла пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Способів обманом дізнатися особисту інформацію існує чимало, а найбільш розповсюджена схема – використання назв відомих компаній та установ, які викликають довіру. Аферисти прикидаються представниками організацій і випитують номер платіжної картки, пароль до онлайн-банкінгу, код в SMS тощо.

Приманкою для довірливих українців роблять подання заявки на отримання грошової підтримки від благодійників чи держави. Наприклад, у Мінреінтеграції попередили про появу розсилки нібито Ощадбанку з пропозицією зареєструватися на фінансові виплати.

“Нагадуємо, банк ніколи не запитує інформацію про номер картки, CVV-код. В жодному разі не можна переходити за посиланням у таких повідомленнях і вводити дані своїх карток. Це може призвести до втрати коштів з рахунку”, – зазначили в Ощадбанку.

Українців просять не ігнорувати подібні повідомлення, дзвінки чи електронні листи. Необхідно звернутися до служби підтримки фінустанови і детально описати ситуацію. Це допоможе оперативно зреагувати на факт неправомірного використання чужого найменування і вберегти інших користувачів від шахрайства.

Як захиститися від карткових аферистів


За інформацією Національного банку, сума збитків українців через карткових шахраїв склала понад 800 млн гривень у 2023 році, що більше на 70% показника 2022-го. Це означає, що зловмисники посилили атаки на довірливих людей. Але можна захиститися від загрози, якщо дотримуватися базових правил фінансової грамотності:

  • встановити двофакторну ідентифікацію на онлайн-банкінг і грошові операції;
  • використовувати одноразові паролі, які приходять на смартфон;
  • прив’язати номер телефону до персональних даних, аби посилити рівень верифікації клієнта.

Зрозуміло, що заборонено передавати особисту інформацію стороннім особам, вписувати номери карток на невідомих сайтах, клікати на підозрілі посилання в рекламі тощо. Ніколи не можна бути впевненим у правдивості пропозиції, отриманої в месенджері, соціальній мережі чи на електронну пошту.

Тому завжди ретельно перевіряйте джерела повідомлення, читайте відгуки в Інтернеті про компанії чи організації, від імені яких надійшов лист. Це допоможе мінімізувати ризики і вберегти власні фінанси, за якими полюють зловмисники.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Call of Duty: Black Ops 6 стала тимчасово безкоштовною на всіх платформах

    Компанія Activision спільно з Treyarch оголосили про тимчасове надання безкоштовного доступу до багатокористувацької гри Call…

    15.12.2024

    Повні характеристики Google Pixel 9a потрапили в мережу

    У світі, де технологічні гіганти щорічно випускають десятки нових смартфонів, Google готує до виходу Pixel…

    15.12.2024

    iPhone-користувачі WhatsApp отримають нове меню для дзвінків

    WhatsApp тестує нову функцію набору номера для iPhone, яка дасть змогу користувачам телефонувати людям, яких…

    15.12.2024

    Як уникнути блокування WhatsApp на застарілих смартфонах

    Користувачам старих смартфонів, зокрема iPhone 7 і 7 Plus, загрожує втрата доступу до WhatsApp. Розробники…

    15.12.2024

    Poco X7 Pro отримає флагманський чип Dimensity 9400 Ultra і 50-Мп камеру

    Компанія Poco готується здивувати ринок своїм новим смартфоном Poco X7 Pro, який обіцяє стати одним…

    15.12.2024

    Створено робота-гуманойд із революційними синтетичними м’язами

    Польська компанія Clone Robotics, що займається розробками в галузі біоміметичної робототехніки, представила свого першого повнорозмірного…

    15.12.2024