Компанія Apple переманила десятки експертів із штучного інтелекту з Google і створила «секретну європейську лабораторію» в Цюріху для розміщення нової команди співробітників, яким доручено створювати нові ШІ-моделі та продукти, повідомляється в опублікованому Financial Times повідомленні.
На основі аналізу профілів LinkedIn, проведеного FT, Apple найняла щонайменше 36 фахівців з Google з 2018 року, коли вона переманила Джона Джаннандреа на посаду свого головного керівника ШІ.
Основна команда Apple по роботі зі штучним інтелектом працює в Каліфорнії та Сіетлі, але нещодавно компанія розширила офіс, що займається роботою з ШІ у Цюріху, Швейцарія. Вважається, що придбання Apple місцевих ШІ-стартапів FaceShift (VR) та Fashwell (розпізнавання зображень) вплинуло на рішення компанії побудувати у місті секретну дослідницьку лабораторію, відому як Vision Lab.
Згідно з повідомленням, співробітники лабораторії брали участь у дослідженнях Apple в галузі базової технології, на основі якої працює чат-бот ChatGPT від OpenAI та аналогічні продукти, що базуються на великих мовних моделях (LLM). Основну увагу було приділено розробці більш просунутих моделей ШІ, які враховують текстові та візуальні дані для створення відповідей на запити.
У повідомленні сказано, що нещодавня робота Apple над LLM є природним продовженням роботи компанії над Siri протягом останнього десятиліття.
В даний час до провідної групи Apple з ШІ входять такі відомі колишні співробітники Google, як Джаннандреа, колишній глава Google Brain, який зараз є частиною DeepMind. Самі Бенгіо, який зараз є старшим директором з досліджень в галузі ІІ та ML в Apple, раніше також був провідним спеціалістом з ШІв Google. Те саме можна сказати і про Руомінг Панге, який керує командою Apple Foundation Models, що займається великими мовними моделями. Раніше Панг очолював дослідження в галузі ШІ-розпізнавання мови в Google.
У 2016 році Apple придбала компанію Perceptual Machines, яка займалася генеративним розпізнаванням зображень на основі ШІ, яку заснував Руслан Салахутдінов з Університету Карнегі-Меллон. Салахутдінов вважається ключовою фігурою в історії нейронних мереж, він навчався в Університеті Торонто у «хрещеного батька» цієї технології Джеффрі Хінтона, який залишив Google минулого року, пославшись на побоювання з приводу небезпеки генеративного ШІ.
Салахутдінов розповів FT, що однією з причин повільного впровадження ШІ в Apple є схильність мовних моделей давати неправильні чи сумнівні відповіді:
“Я думаю, що вони просто трохи обережні, тому що не можуть випустити щось, що не можуть повністю контролювати”, – сказав він.
Перший погляд на функції штучного інтелекту, заплановані Apple, має з’явитися трохи більше, ніж за місяць: презентація iOS 18 відбудеться на Всесвітній конференції розробників, яка стартує 10 червня.
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…
Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…
Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…
TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…
Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…