Готова до сканування нічного неба у пошуках доказів існування темної матерії, ідентифікації навколоземних астероїдів та багато іншого, камера для майбутньої обсерваторії імені Віри Рубін вже готова. Це найбільша у світі цифрова камера для астрономії з приголомшливою роздільною здатністю 3200 мегапікселів, яка буде встановлена в обсерваторії Рубін у Чилі.
Камера має величезні розміри і важить близько 3 тонн, що робить її приблизно такою ж за розміром та масою, як невеликий автомобіль. Завдяки величезному передньому об’єктиву розміром 5 футів у поперечнику вона зможе робити неймовірно детальні знімки великих ділянок піднебіння. Побудований у Національній прискорювальній лабораторії SLAC (SLAC) Міністерства енергетики, він використовуватиметься в проекті Legacy Survey of Space and Time (LSST), розрахованому на 10 років і спрямованому на отримання зображень південного неба та виявлення перехідних об’єктів, таких як наднові.
“З завершенням будівництва унікальної камери LSST у SLAC та її швидкою інтеграцією з рештою систем обсерваторії Рубін у Чилі ми скоро почнемо створювати найбільший фільм усіх часів та найінформативнішу карту нічного неба з будь-коли створених, – сказав у своїй заяві директор з будівництва обсерваторії Рубін Желько Івезіча з Університету Вашингтона.
Величезний масштаб камери робить її неймовірно потужною, здатною захоплювати дуже широке поле зору (що означає, що вона може охопити більшу частину піднебіння під час кожного спостереження) і дозволяти дуже дрібні деталі.
“Зображення настільки детальні, що з відстані близько 25 кілометрів (15 миль) можна розглянути м’яч для гольфу, а смуга неба в сім разів ширша за повний Місяць. Ці зображення з мільярдами зірок і галактик допоможуть розкрити секрети Всесвіту”, – каже професор SLAC , заступник директора Рубінової обсерваторії та керівник програми камери Аарон Рудман.
Камера пройшла випробування у SLAC і тепер готова до відправки до Чилі, де наприкінці цього року вона буде встановлена на телескоп Simonyi Survey Telescope. Цей телескоп, що є частиною обсерваторії Рубіна, розташований на вершині гори Серро-Пачон – місце, яке створює певні труднощі під час встановлення.
Рубін” почне своє дослідження в 2025 році, коли він скануватиме небо, щоб дізнатися про рух далеких галактик, що допоможе розкрити інформацію про темну матерію та інші ключові теми в астрономії.
“Як ніколи раніше, для розширення нашого розуміння фундаментальної фізики необхідно зазирнути далеко у Всесвіт”, – каже Кеті Тернер, керівник програми Міністерства енергетики США “Космічний рубіж”. “З камерою LSST в основі, обсерваторія Рубін заглибиться в космос як ніколи раніше і допоможе відповісти на деякі з найскладніших та найважливіших питань у фізиці сьогодні”.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…