Новини України та Світу

Вчені використовують штучний інтелект, щоб зробити пиво смачнішим

Share

Бельгійське пиво відоме своєю різноманітністю, якістю й історичною спадщиною. Нове дослідження, проведене командою вчених з Льовенського університету демонструє, що штучний інтелект може допомогти зробити пиво ще кращим.

Дослідження включало аналіз хімічного складу 250 різних комерційних сортів бельгійського пива різних стилів. Вони оцінювали такі властивості, як вміст алкоголю, рН, концентрація цукру, а також наявність і концентрація понад 200 різних сполук, включаючи ароматичні ефіри та терпеноїди з хмелю.

Дегустаційна комісія з 16 учасників відібрала зразки та оцінила кожен з 250 сортів за різними характеристиками. Результати були порівняні з оцінками та коментарями на онлайн-платформі RateBeer. Використовуючи машинне навчання, вчені побудували моделі для прогнозування смаку пива на основі його складу. Потім за допомогою моделей вони додали до комерційного пива речовини, які виявилися важливими для загальної оцінки смаку.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Результати показали, що такі добавки покращили рейтинги алкогольних і безалкогольних сортів пива за солодкістю, щільністю і загальною оцінкою. Вважається, що нова технологія може бути особливо корисною для покращення безалкогольного пива.

Однак, свою майстерність пивовари все ще зберігають і важливо вміти застосовувати дані моделей в практичному пивоварінні. Вчені застерігають, що моделі мають певні обмеження, а дане дослідження було проведене на високоякісних комерційних сортах пива.

Загалом же, це дослідження свідчить про можливості штучного інтелекту в удосконаленні харчових продуктів, а в даному випадку – пива.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Kairov Vitaliy

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.

Опублікував
Kairov Vitaliy
  • Останні записи

    Усі iPhone отримають ChatGPT з виходом iOS 18

    За місяць до презентації нових операційних систем компанія Apple уклала угоду з OpenAI про впровадження…

    14.05.2024

    Стало відомо, чи є у Google Pixel 8a бездротова зарядка

    Бюджетний Google Pixel 8a - це телефон із вражаючими характеристиками. Він може похвалитися 6,1-дюймовим дисплеєм,…

    14.05.2024

    Чому шахраї телефонують на WhatsApp і Telegram

    Небажані дзвінки від шахраїв отримали новий різновид — тепер зловмисники дзвонять не лише за номером,…

    14.05.2024

    ChatGPT з’явиться на Mac як десктопний додаток

    Сьогодні на презентації весняного оновлення OpenAI компанія оголосила, що ChatGPT скоро стане доступнішим завдяки випуску…

    13.05.2024

    ПриватБанк здивував клієнтів: у банку спростили обмін валют

    Державна фінустанова "ПриватБанк" полегшила процедуру обміну валют для бізнес-клієнтів. Для цього запустили валютну торговельну платформу.…

    13.05.2024

    Чому на флешці не варто довго зберігати важливі файли

    Багато людей роками зберігають файли на USB-флеш-накопичувачах. На перший погляд, цей підхід є абсолютно правильним.…

    13.05.2024