Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Telegram став для українців ледь не основним джерелом інформації. Скільки на цьому заробляють власники каналів?
Як показує дослідження аналітичної компанії InMind, на кінець 2023 року 72% наших співвітчизників слідкували за новинами саме в телеграм-каналах. Абсолютним лідером серед них стала “Труха” (2,6 млн підписників на момент написання матеріалу) – цей канал 15% респондентів визнали таким, на якому найчастіше продивляються або читають новини.
За наявними підрахунками, охоплення однієї їхньої публікації, становить у середньому 1 млн людей. Для порівняння марафон “Єдиних новин” по всій країні має тижневе охоплення в близько 10,3 млн глядачів. Грубо кажучи, десять постів “Трухи” – це тиждень роботи телемарафону.
Але не “Трухою” єдиною. Українці підписані на десятки, якщо не на сотні різноманітних каналів у Telegram. Тисячі людей задіяні до створення контенту, а доходи “телеграмщиків” обчислюються мільйонами гривень.
Ніхто точно не знає реальних обсягів доходу телеграм-каналів, адже вони ніде офіційно не реєструються, не подають жодних звітів на відміну від класичних ЗМІ.
Утім, приблизні суми можна порахувати. Основний спосіб монетизації телеграм-каналу – продаж реклами. Чим більше підписників має канал, тим дорожчою буде публікація. Обираючи канали для реклами, рекламодавці користуються платформами, що надають певну аналітику щодо каналу – TGStat або Telemetr.
Рекламу можна замовляти напряму або ж через спеціальні каталоги.
Наприклад, телеграм-каналу “Труха Україна”, щоб заробити 1 млн грн з таким цінником на рекламні пости треба зробити майже 13 публікацій. “Украина Online” впорається з цією метою швидше. Для менших каналів це нереальна цифра.
Найвірогідніше ціни тут вказані з урахуванням проценту, який іде власникам каталогу, але розцінки більш-менш зрозумілі. Також на рівень заробітків, як і всюди на медіаринку, впливає фактор сезонності – ближче до нового року вони зростають, а влітку падають.
Вартість публікації каналу на 10-13 тис підписників у категорії бізнес може коливатися наприклад в діапазоні $50-100 за пост. Відповідно за 10 рекламних постів на місяць адмін може заробити $500-1000.
Натомість канал новин на більш як 200 тис підписників за один рекламний пост захоче $300-500. І його валовий місячний дохід може перевищувати більше $5000.
Анонімні канали від 1 млн підписників за одну публікацію можуть запросити $1,5-2 тис. За місяць такі ресурси публікують по 20-30 рекламних постів.
“У середньому, якщо розбивати по місяцях, то десь дохід $300-500 тис. на місяць. Але це ж не чистий дохід… Потім ти починаєш платити зарплати, і практично всі гроші йдуть [на розвиток мережі]”, – казав в інтерв’ю Дмитру Гордону власник “Трухи” Максим Лавриненко.
До речі, згідно з даними порталу для пошуку роботи Work.ua, адміністратор телеграм-каналу в Україні заробляє в середньому 17 500 грн – це медіана заробітних плат за даними з 1105 відповідних вакансій, розміщених у них на сайті.
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…