На початку квітня вкладка “Новини” Facebook почне зникати для користувачів у США та Австралії. Компанія Meta оголосила, що відмовляється від спеціальної вкладки в розділі закладок своєї соціальної мережі в рамках своїх зусиль, спрямованих на те, щоб “узгодити [свої] інвестиції з [своїми] продуктами та послугами, які люди цінують найбільше”. Компанія вже закрила вкладку “Новини” у Великій Британії, Франції та Німеччині на початку грудня 2023 року, пояснивши це тим, що спрямовує свої ресурси на інші речі, які люди хочуть бачити більше, наприклад, короткі відео.
У новому повідомленні Meta йдеться про те, що кількість людей, які користуються вкладкою “Новини” в США та Австралії, за останній рік скоротилася на 80 відсотків. Очевидно, що новини складають менше трьох відсотків того, що користувачі бачать на Facebook, і це просто не є великою частиною їхнього досвіду. “Ми знаємо, що люди приходять на Facebook не заради новин і політичного контенту – вони приходять, щоб спілкуватися з людьми та відкривати для себе нові можливості, пристрасті та інтереси”, – написала компанія.
Прибираючи вкладку “Новини” в Австралії, компанія також припинить платити видавцям у цій країні за їхній контент після того, як закінчаться поточні угоди. Кілька років тому Facebook заблокував посилання на новини в країні у відповідь на запропонований тоді закон, який вимагав би від таких компаній, як Meta, платити медіа-організаціям за їхній контент. Компанія розблокувала посилання на новини лише через кілька днів після того, як почала укладати угоди з австралійськими медіа-організаціями.
За даними The Age, Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту прав споживачів вважає, що Google і Meta уклали угоди з десятками ЗМІ, включаючи Guardian Australia і News Corp Australia, на загальну суму близько 200 мільйонів доларів на рік. На частку Meta припадає близько третини, або 66 мільйонів доларів, від цієї загальної суми, а це означає, що її рішення матиме величезний вплив на новинний бізнес у країні. І, схоже, тут немає місця для переговорів: У своїй заяві компанія чітко дала зрозуміти, що не збирається укладати нові комерційні угоди щодо традиційного новинного контенту в жодному з регіонів, де вона вже видалила вкладку “Новини”.
Мета не заблокувала посилання на новини у вищезгаданих країнах, і користувачі Facebook все ще можуть отримати доступ до всіх новин, розміщених у соціальній мережі. Видавці також можуть продовжувати розміщувати посилання на свої історії на своїх офіційних сторінках, як зазвичай.
Експерти сайту Tom's Hardware підготували список найкращих процесорів для геймерів, розподіливши їх за ціновими категоріями,…
Майстри ремонту з iFixit розібрали новий MacBook Pro з чипом М4 Pro і дійшли невтішних…
Шахраї використовують старі схеми, застосовуючи сучасні технології. Як розповів експерт з'явилася нова варіація старого виверту…
Аналітик Bloomberg Марк Гурман із посиланням на інсайдерські джерела повідомив, що iOS 19 отримає менше…
Після численних скарг користувачів комп'ютерів на оновлення Windows 11 версії 24H2, яке призводить до збоїв…
Висока вартість флагманських смартфонів робить їх недоступними для більшості людей. Водночас купівля бюджетного пристрою часто…