Новини України та Світу

Google планує радикальні зміни в пошуку завдяки інтеграції ШІ

Share
Час читання: 2 хв.

Протягом багатьох років Google зберігала лідерство у сфері пошукових систем. Навіть дієслово для онлайн-пошуку отримало спеціальну назву – гуглити. Такі конкуренти, як Bing від Microsoft, займали невелику нішу. Але Microsoft тепер може перевершити Google завдяки своїм інвестиціям у технологію штучного інтелекту.

Зображення з відкритих джерелЦе не тільки спонукає Google працювати під великим тиском над радикальними змінами у своїй власній пошуковій системі. Компанія хоче розробити абсолютно новий механізм на базі ШІ.

Наявна пошукова система має бути модернізована з використанням технології ШІ. Нова інтелектуальна пошукова система повинна не тільки дізнаватися поведінку користувачів і пропонувати їм індивідуальні результати, а й підтримувати бесіди. Крім того, користувачі зможуть виконувати транзакції. Якщо гуглити пункт призначення, то можна не тільки викликати відповідні результати, а й бронювати рейс безпосередньо через Google.

Це рішення трохи нагадує нововведення в Bing, де чат-бот уже давно інтегрований у пошуковик. За даними New York Times, дизайнери, інженери та менеджери Google старанно працюють над проектом, щоб перевершити таких конкурентів.

Зміни в існуючій пошуковій системі – у розробці, як повідомляється, зайнято 160 осіб – мають бути внесені в найкоротші терміни. Поки що невідомо, коли буде запущена нова пошукова система, раніше відома під назвою Magi.

Google не тільки просуває свої плани в галузі штучного інтелекту з Magi, а й, мабуть, хоче відкрити нові можливості монетизації. Це пов’язано з успіхом Bing. Пошукова система Microsoft перебуває на підйомі з точки зору активних користувачів, а також пропонує нові вигідні пропозиції.

Новина про те, що Samsung може замінити Google на Bing як пошуковик за замовчуванням на всіх пристроях – угода на три мільярди доларів – викликала “паніку” серед співробітників, як стверджує New York Times. Схожі контракти з Apple також будуть переглянуті цього року – тут йдеться про угоду на $20 млрд.

Поточні проекти в Google не нові. Ще 2009 року компанія спробувала персоналізувати результати пошуку. Згодом довелося визнати, що ці зміни не принесли користувачам особливої користі. Сучасні технології ШІ та машинного навчання відкривають абсолютно нові можливості.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Google
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024