Google планує радикальні зміни в пошуку завдяки інтеграції ШІ

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Протягом багатьох років Google зберігала лідерство у сфері пошукових систем. Навіть дієслово для онлайн-пошуку отримало спеціальну назву – гуглити. Такі конкуренти, як Bing від Microsoft, займали невелику нішу. Але Microsoft тепер може перевершити Google завдяки своїм інвестиціям у технологію штучного інтелекту.

Зображення з відкритих джерелЦе не тільки спонукає Google працювати під великим тиском над радикальними змінами у своїй власній пошуковій системі. Компанія хоче розробити абсолютно новий механізм на базі ШІ.

Наявна пошукова система має бути модернізована з використанням технології ШІ. Нова інтелектуальна пошукова система повинна не тільки дізнаватися поведінку користувачів і пропонувати їм індивідуальні результати, а й підтримувати бесіди. Крім того, користувачі зможуть виконувати транзакції. Якщо гуглити пункт призначення, то можна не тільки викликати відповідні результати, а й бронювати рейс безпосередньо через Google.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Це рішення трохи нагадує нововведення в Bing, де чат-бот уже давно інтегрований у пошуковик. За даними New York Times, дизайнери, інженери та менеджери Google старанно працюють над проектом, щоб перевершити таких конкурентів.

Зміни в існуючій пошуковій системі – у розробці, як повідомляється, зайнято 160 осіб – мають бути внесені в найкоротші терміни. Поки що невідомо, коли буде запущена нова пошукова система, раніше відома під назвою Magi.

Google не тільки просуває свої плани в галузі штучного інтелекту з Magi, а й, мабуть, хоче відкрити нові можливості монетизації. Це пов’язано з успіхом Bing. Пошукова система Microsoft перебуває на підйомі з точки зору активних користувачів, а також пропонує нові вигідні пропозиції.

Новина про те, що Samsung може замінити Google на Bing як пошуковик за замовчуванням на всіх пристроях – угода на три мільярди доларів – викликала “паніку” серед співробітників, як стверджує New York Times. Схожі контракти з Apple також будуть переглянуті цього року – тут йдеться про угоду на $20 млрд.

Поточні проекти в Google не нові. Ще 2009 року компанія спробувала персоналізувати результати пошуку. Згодом довелося визнати, що ці зміни не принесли користувачам особливої користі. Сучасні технології ШІ та машинного навчання відкривають абсолютно нові можливості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.