НБУ: українські банки стали активніше кредитувати населення та бізнес

Час читання: < 1 хв.

Національний банк України зазначив у грудневому звіті, що фінансові установи країни виявляють збільшений інтерес до кредитування як населення, так і бізнесу. Продовжуючи підтримувати економіку, банки продемонстрували активність та готовність надалі надавати фінансову підтримку.

Реклама

НБУ протягом кількох останніх місяців систематично знижує облікову ставку, що призводить до покращення умов кредитування. З урахуванням покращення інфляційних показників, гривневі заощадження також стають більш привабливими для населення.

За даними регулятора, підприємці за останні півроку активно користуються можливістю отримання кредитів, що допомагає їм розширювати бізнес та покращувати його фінансове становище. Корпоративне кредитування отримує підтримку і від державної програми «5-7-9%».

Однак Нацбанк вказав на потребу перегляду цієї програми для активізації підтримки малих та середніх підприємств. Зазначено, що субсидоване кредитування буде припинено для тих бізнесів, які відновилися після кризи. Тим не менш, попит на кредити збільшується, включаючи ті, що не входять до державних програм.

Зараз читають  Україна починає випробування власних керованих авіабомб

Нацбанк також підкреслив, що банківський сектор успішно пережив пік кредитних втрат від війни, і коригування пруденційних резервів є невеликим. Хоча частина підприємств може відновити обслуговування позик за покращених умов, кредитні ризики залишаються для окремих галузей, які відновлюються повільно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОMC.today

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.