Сенатор США звинуватив Google і Apple у сприянні стеження за користувачами

Сенатор Рон Вайден звернувся до міністерства юстиції США з вимогою розслідувати, як влада деяких країн, які він не назвав, отримують доступ до даних користувачів смартфонів через push-повідомлення, що передаються через сервери Google і Apple. Про це повідомляє агентство Reuters.

Push-повідомлення – це повідомлення, які додатки відправляють на екрани смартфонів, щоб інформувати користувачів про нові повідомлення, новини та інші події. Багато користувачів не знають, що більшість таких повідомлень проходять через сервери двох найбільших IT-компаній у світі – Google і Apple.

Вайден стверджує, що це дає компаніям “унікальну можливість полегшити державний нагляд за тим, як користувачі використовують певні застосунки”. Він закликав мін’юст “скасувати або змінити будь-яку політику”, яка заважає публічно обговорювати цю проблему.

Це не перший випадок, коли Google і Apple піддаються критиці за порушення конфіденційності користувачів. У жовтні цього року 40 осіб подали позов до Apple через те, що компанія стежила за ними за допомогою міток AirTag, які були випущені 2021 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я