Найпопулярніший спосіб обману українців в інтернет-магазинах – підробка квитанцій про доставку, які надсилають шахраї, що видають себе за продавців.
Про це розповідає експерт з кібербезпеки Юрій Шарай. “Ці посилання розсилаються через чати та месенджери інтернет-магазинів. Введення реквізитів картки у форму на фейковому сайті, який потім намагається зняти кошти з картки, дозволяє шахраям використовувати методи соціальної інженерії для отримання SMS-коду підтвердження”, – розповідає Шарай.
Інший поширений сценарій шахрайства полягає у викраденні грошей у людей, які мають отримати відшкодування за транзакцію, що з якихось причин пішла не так. Зазвичай шахрай видає себе за продавця, продає товар за вигідною ціною, а після того, як замовлення зроблено, видаляє товар зі складу на підставі того, що його немає в наявності або з якоїсь іншої причини. Потім покупцеві надсилається посилання на фальшиву форму повернення коштів, яку він заповнює і втрачає свої гроші.
Пан Ширлі розповідає: “У цьому випадку у покупця виникає термінове бажання повернути кошти, вже списані з його картки, і зробити повторну покупку, в надії, що реквізити картки, введені на фішинговій сторінці, дійсно можуть знадобитися для повернення коштів”.
За його словами, перша схема шахрайства найчастіше зустрічається на сайтах з особистими онлайн-оголошеннями. Друга – на великих маркетплейсах.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, експерти рекомендують під час купівлі на маркетплейсах пам’ятати, що всі транзакції з переказом коштів відбуваються між маркетплейсом і покупцем, а для управління такими операціями слід використовувати лише особисті кабінети.
“Будь-яке посилання, яке ви отримуєте від продавця, навіть якщо воно виглядає як адреса маркетплейсу, є ознакою шахрайства”, – додав він.
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…
Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…
Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…
TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…
Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…