Новини України та Світу

Санкції ЄС дійсно перешкоджають російському військово-промисловому комплексу: українські хакери розкрили проблеми з постачанням дронів «Гранат-4»

Share
Час читання: < 1 хв.

Українські хакери виявили документи, які підтверджують, що санкції, запроваджені Європейським союзом, серйозно ускладнюють російському військово-промисловому комплексу виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА) “Гранат-4”. Ця інформація стала відома завдяки зусиллям хакерської групи “Кібер Спротив”, яка отримала доступ до закритих документів.

Документи свідчать про те, що санкції ЄС призвели до розриву державного контракту Міністерства оборони Росії з ТОВ “НВО Іжевські безпілотні системи” на постачання комплексу БпЛА “Гранат-4”. Угода була укладена у червні 2023 року, але через неможливість отримання комплектуючих із країн ЄС, термін виконання контракту, який закінчується 15.12.2023, не буде дотримано.

На сайті Війна і санкції повідомлено, що ТОВ “НВО Іжевські безпілотні системи” потрапило під санкції Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, Нової Зеландії та України.

Хоча саме підприємство продовжує свою діяльність і навіть розширюється, відбираючи торгові майданчики в Іжевську, може здатися, що санкції не впливають на його діяльність. Проте аналіз документів показав, що справжня ситуація є іншою.

За даними аналітиків InformNapalm, серед отриманих від хакерів документів є листування щодо державного контракту Міністерства оборони Росії, в якому йдеться про неможливість його виконання через санкційні обмеження. Торгово-промислова палата Удмуртської Республіки вказує, що це може призвести до зміни умов контракту чи його розірвання.

Хоча російська влада намагається створити враження, що санкції не впливають на її здатність забезпечувати армію безперебійним постачанням дронів, реальні дані свідчать про зворотнє. Санкції відчутно уповільнюють роботу російського військово-промислового комплексу та блокують постачання передових технологій для агресивної діяльності проти України.

Kairov Vitaliy

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.

Опублікував
Kairov Vitaliy
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024