Новини України та Світу

Український інженер створив «окопний РЕБ», який «глушить» дрони

Share
Час читання: 2 хв.

Український інженер Сергій Фреш розробив мобільну систему радіоелектронної боротьби, яку солдати можуть використовувати в окопах. Пристрій пригнічує сигнали в діапазонах 1,5 ГГц, 2,4 ГГц та 5,8 ГГц у режимах “баня” та “гармата”.

Експерт почав виготовляти недорогі засоби окопної радіоелектронної боротьби для українських військових. Він придбав три вертикальні антени з коефіцієнтом підсилення 10 дБ, що працюють на частотах 1,5 ГГц, 2,4 ГГц і 5,8 ГГц. Вони були з’єднані з модулем для глушіння кожного частотного діапазону, кожна потужністю 20 Вт і батареєю 2,7 В, 3 А.

Флеш каже: “У мене є ідея щодо набору [цих антен], які б працювали в купольному режимі, а [спрямовані антени] – в режимі дробовика”.

Інженер має намір розмістити пристрої на радіаторі та підключити вентилятор для охолодження. Усе це потрібно помістити в корпус і підключити до акумулятора, 28-вольтового блоку живлення та перетворювача.

“На кадрах скидання виглядає так, ніби тільки ми скидаємо, але насправді російсько-окупаційні війська також скидають над нами всяку гидоту зі своїх безпілотників, вбиваючи наших хлопців. Я збираю школу БПЛА, перевіряю її, тестую, а потім вирішую, що і як робити”, – розповів український експерт.

За словами Сергія Флеша, українські військові втратили багато безпілотників через нову систему радіоелектронної боротьби російських військових. Росіяни почали використовувати ручну систему під назвою “Сковорода”, яка перехоплює GPS-сигнали та канали управління. Окупаційні війська чекають, коли БПЛА пролетять близько до них, активують глушилки і намагаються усунути будь-які шанси на порятунок.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як уникнути блокування WhatsApp на застарілих смартфонах

    Користувачам старих смартфонів, зокрема iPhone 7 і 7 Plus, загрожує втрата доступу до WhatsApp. Розробники…

    15.12.2024

    Poco X7 Pro отримає флагманський чип Dimensity 9400 Ultra і 50-Мп камеру

    Компанія Poco готується здивувати ринок своїм новим смартфоном Poco X7 Pro, який обіцяє стати одним…

    15.12.2024

    Створено робота-гуманойд із революційними синтетичними м’язами

    Польська компанія Clone Robotics, що займається розробками в галузі біоміметичної робототехніки, представила свого першого повнорозмірного…

    15.12.2024

    Samsung усунула недоліки Exynos 2500, проте він не увійде до складу Galaxy S25

    Samsung Electronics повідомила про подолання виробничих проблем з 3-нм процесором Exynos 2500, хоча він і…

    15.12.2024

    У чому різниця між акумуляторами iPhone 16 та Android

    З'явились точні дані щодо акумуляторів нового iPhone 16. В Apple традиційно не розголошують точну ємність…

    14.12.2024

    Samsung розраховує на стратегію Apple для збільшення попиту на свої телефони

    Телефони Galaxy S25 вже не за горами, і вони зіткнуться з серйозними труднощами з боку…

    14.12.2024