Український інженер створив «окопний РЕБ», який «глушить» дрони

Український інженер Сергій Фреш розробив мобільну систему радіоелектронної боротьби, яку солдати можуть використовувати в окопах. Пристрій пригнічує сигнали в діапазонах 1,5 ГГц, 2,4 ГГц та 5,8 ГГц у режимах “баня” та “гармата”.

Експерт почав виготовляти недорогі засоби окопної радіоелектронної боротьби для українських військових. Він придбав три вертикальні антени з коефіцієнтом підсилення 10 дБ, що працюють на частотах 1,5 ГГц, 2,4 ГГц і 5,8 ГГц. Вони були з’єднані з модулем для глушіння кожного частотного діапазону, кожна потужністю 20 Вт і батареєю 2,7 В, 3 А.

Флеш каже: “У мене є ідея щодо набору [цих антен], які б працювали в купольному режимі, а [спрямовані антени] – в режимі дробовика”.

Інженер має намір розмістити пристрої на радіаторі та підключити вентилятор для охолодження. Усе це потрібно помістити в корпус і підключити до акумулятора, 28-вольтового блоку живлення та перетворювача.

“На кадрах скидання виглядає так, ніби тільки ми скидаємо, але насправді російсько-окупаційні війська також скидають над нами всяку гидоту зі своїх безпілотників, вбиваючи наших хлопців. Я збираю школу БПЛА, перевіряю її, тестую, а потім вирішую, що і як робити”, – розповів український експерт.

За словами Сергія Флеша, українські військові втратили багато безпілотників через нову систему радіоелектронної боротьби російських військових. Росіяни почали використовувати ручну систему під назвою “Сковорода”, яка перехоплює GPS-сигнали та канали управління. Окупаційні війська чекають, коли БПЛА пролетять близько до них, активують глушилки і намагаються усунути будь-які шанси на порятунок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я