Створено акумулятор, який заряджається за лічені хвилини

Японська компанія Toshiba розробила інноваційну літій-іонну батарею без додавання кобальту. Вона підтримує надшвидку зарядку та зношується набагато довше за наявні аналоги

У сучасних літій-іонних акумуляторах кобальт і нікель широко використовуються як компоненти катодних матеріалів. При цьому кобальт вважається рідкоземельним металом, застосування якого призводить до підвищення ціни кінцевого виробу. Toshiba вдалося зробити акумулятор без кобальту і з меншою кількістю нікелю.

Як відомо, під час хімічної реакції всередині батареї відбувається розкладання електроліту з подальшим виділенням газу. Це, своєю чергою, викликає розчинення металевих компонентів. Частинки, що вивільняються, осідають на поверхні анода у вигляді дендритів. Внаслідок цього знижується місткість акумулятора.

Фахівці Toshiba змогли обійти це обмеження, звівши негативний вплив до мінімуму, але подробиці поки не уточнюються.

Які переваги

Щоб зарядити акумулятор від 0 до 80%, знадобиться всього 5 хвилин. До 100% батарея зарядиться протягом 10 хвилин.

Подібними показниками може похвалитись, наприклад, смартфон realme GT5, який повністю заряджається за 10 хвилин. Однак якби в цьому телефоні стояла нова батарея Toshiba, пристрій міг би зарядитись до 100% менш ніж за хвилину.

Новий акумулятор також має набагато більший термін служби. Після 100 циклів заряджання за температури 60°C знос акумулятора не перевищує 0,8%. Для порівняння: за 100 циклів зарядки батарея iPhone встигає зношуватися на 4-5% до 96-95%.

В Toshiba стверджують, що їхні найпотужніші акумулятори можна використовувати як в автомобілях, так і в компактних пристроях, включно зі смартфоном, ноутбуками та планшетами.

Перший комерційний продукт із новими батареями має з’явитися 2028 року, але поки невідомо, який саме товар це буде.

Koike, дочірня компанія Orix, працювала з Національним інститутом передових промислових наук і технологій (AIST) над створенням монокристалічного матеріалу, який можна використовувати як електроліт у твердотільних батареях.

Нагадаємо, що електроліти — це середовище, в якому іони акумулятора транспортуються між електродами, дозволяючи акумулятору заряджатися і розряджатися. Порівняно з полікристалічними матеріалами, що використовуються у звичайних твердотільних батареях, новий матеріал зменшує електричний опір на дев’ять десятих, полегшуючи проходження електрики через батарею і тим самим подовжуючи термін її служби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я