Україна визначила шлях до впровадження концепції відкритого банкінгу, і заступник голови Національного банку України, Олексій Шабан, детально пояснив цей перехід.
Відкритий банкінг, який активно розвивається у всьому світі, передбачає структурований та безпечний обмін даними через відкриті API (інтерфейси програмування застосунків) між надавачами платіжних послуг. Згідно із законом України “Про платіжні послуги”, всі банки зобов’язані відкрити свої API до 1 серпня 2025 року.
Національний банк вже встановлює рамки для стандартизації відкритих API. Банки домовлятимуться про технічні та інші стандарти, включаючи базовий набір безоплатних API для обміну даними. За очікуваннями, навесні 2024 року ці стандарти дозволять банкам відкривати доступ до інформації за рахунками та навіть ініціювати транзакції до серпня 2025 року.
Лише учасники платіжного ринку, які отримають авторизацію Національного банку, матимуть доступ до рахунків, та лише з дозволу власника. Відкритий банкінг, який визначено в Україні в серпні 2023 року, дозволяє обмінюватися фінансовими даними між банками та сторонніми постачальниками послуг через відкриті API.
Цей стратегічний крок у напрямку відкритих фінансів в Україні має позитивний вплив на розвиток фінансового сектору та сприяє забезпеченню стандартів безпеки та стандартизації в обміні фінансовою інформацією.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…