За останні кілька років багато користувачів комп’ютерів і смартфонів перейшли на темну сторону, а точніше активували собі темну тему в додатках і операційних системах.
Деякі програми взагалі за замовчуванням стали темними. Розробники мотивують використання темної теми як фактор економії енергії, а також те, що таке забарвлення менше шкодить зору.
Програмісти це зрозуміли давно і в багатьох IDE (засоби розробки) є можливість зробити темне тло. Але не зовсім чорний, а сірий. Це дуже зручно і користуються вже багато років ще до тотальної моди на все чорне. У той же час, програми та програми можуть запропонувати нам зовсім чорне тло.
Особисто я не можу довго читати білі літери на чорному тлі, навіть у темряві — для справжнього книголюба це, по-перше, незвично, а по-друге, втомлюються очі. Зовсім чорний фон буде корисним лише в одному випадку – коли ви знаходитесь у повній темряві і вам потрібно короткочасно скористатися пристроєм.
Сильну яскравість він не дасть, а отже, не зашкодить очам. Мабуть, на цьому все довго користуватися чорним тлом я не можу. Ні вдень, ні вночі.
Та й людське око краще сприймає відтінки, а не повні кольори. Набагато приємніше працювати на сірому фоні, ніж зовсім темному. Особисто перевірено.
— Темне тло вдень заважає: оку треба напружуватися, щоб прочитати текст на такому тлі;
— Великі масиви тексту не варто читати, використовуючи чорне тло. А ось для редагування зображень він підходить чудово: білий колір не відволікає очі та увага зосереджена на роботі з графікою. Також такий фон зручний для редагування відео;
— Контраст між фоном і текстом мав дуже сильний: не варто використовувати темну тему на недорогому пристрої з неякісним дисплеєм;
— Використання темної теми дійсно заощаджує заряд акумулятора на OLED дисплеях: не потрібно витрачати електричну енергію на підсвічування;
— Якщо розвинути тему, використання чорного фону на смартфоні веде до меншого нагрівання пристрою;
— Темне тло на ПК хороше, коли дивишся відео не на повноекранному режимі;
А найголовніше — наскільки можна краще використовувати сірий фон, ніж зовсім чорний. Важливо, щоб дисплей був якісний (велика кількість пікселів на дюйм), щоб текст не змащувався. Тільки, на жаль, мало які програми підтримують зміну фонового кольору – він або чорний або білий.
Зовсім чорна тема хороша для економії енергії та якихось швидких завдань у темну пору доби. Не варто забувати про такий параметр, як яскравість екрана, який, можливо, вам потрібно буде підлаштувати вручну. Не варто використовувати довго чорну тему вдень, а також на неякісних дисплеях (на бюджетних смартфонах з низькою роздільною здатністю).
Також не рекомендую таке тло на моніторах з TN матрицею — аж надто вона тьмяна, навряд чи може видати хороший контраст, що призведе до напруги зорового нерва.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…