Новини України та Світу

Фінмоніторинг масово блокує карти: експерти дали важливу пораду – як уберегти свої гроші

Share
Час читання: 2 хв.

Як ми вже неодноразово писали, українські рахунки блокуються на підставі порушень в Україні. Серед причин – отримання незадекларованих доходів, підозрілі грошові перекази та використання особистих карток у бізнесі.

Тому важливим правилом для уникнення блокування рахунку є реагування на повідомлення від банку, прохання прикріпити документи та пред’явити довідки. У багатьох випадках банкіри не телефонують клієнтам напряму, а надсилають повідомлення через додаток. Якщо такі повідомлення ігноруються протягом кількох тижнів, банк може закрити рахунок без попередження.

“Це має бути передбачувано” – одне з найважливіших правил фінансового моніторингу. Системи автоматично перевіряють грошові перекази без втручання людини. Якщо клієнт банку роками поповнює свою картку на 15 000 гривень в один і той самий день, банк, швидше за все, не буде вимагати підтвердження походження цих 15 000 гривень. Однак, якщо замість 15 000 гривень банк поповнить картку на 300 000 гривень за один раз, питання можуть виникнути.

Закон також передбачає випадки, коли банк зобов’язаний провести перевірку. Це наступні випадки:

  • платежі та перекази на суму від 400 тис. грн. Якщо ви маєте намір зробити великий переказ, приготуйтеся до питань з боку банку;
  • якщо ви переводите або отримуєте гроші в РФ (або контрагент має зв’язки з РФ або з іншими державами, яка не виконує міжнародні угоди, серед них, наприклад, Іран);
  • ви проводите операції з РЕР (або є РЕР);
  • переказуєте гроші за кордон;
  • проводьте операцію з готівкою.

Надмірний контроль може також спостерігатися з боку банків. Системи можуть блокувати навіть невеликі грошові перекази від населення і вимагати довідки. Основна проблема полягає в тому, що стає надзвичайно складно продовжувати співпрацю з фінансовими установами, якщо вони ігнорують банківські запити, не надають документацію та чекають, поки банк закриє рахунок.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024