Чіп Apple M3 Pro має на 25% меншу пропускну здатність пам’яті, ніж M1/M2 Pro

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Новий чіп M3 Pro, що використовується компанією Apple у нових 14- та 16-дюймових MacBook Pro, має на 25% меншу пропускну здатність пам’яті, ніж чіпи M1 Pro та M2 Pro, що використовувалися в аналогічних моделях двох попередніх поколінь.

Реклама

Чіпи серії M3, створені за новітньою 3-нанометровою технологією і оснащені абсолютно новою архітектурою GPU, як стверджується, є найшвидшою і енергоефективною розробкою Apple на сьогоднішній день. Наприклад, 14- та 16-дюймові MacBook Pro з чіпом M3 Pro, за даними компанії, на 40% швидше, ніж 16-дюймова модель з чіпом M1 Pro.

Однак, згідно з власними специфікаціями Apple, пропускна здатність системи на кристалі (SoC) M3 Pro становить 150 ГБ/с у порівнянні з 200 ГБ/с у більш ранніх моделей M1 Pro та M2 Pro. Що стосується M3 Max, то Apple стверджує, що його пропускна спроможність складає “до 400 ГБ/с”. Це означає, що зменшена версія M3 Max з 14-ядерним CPU та 30-ядерним GPU має пропускну здатність пам’яті всього 300 ГБ/с.

Примітно, що Apple також змінила співвідношення ядер у чіпі M3 Pro вищого рівня, порівняно з його безпосереднім попередником. У 12-ядерному процесорі M3 Pro 6 продуктивних ядер (проти 8 у 12-ядерного M2 Pro) та 6 ефективних (проти 4 у 12-ядерного M2 Pro), а в графічному процесорі 18 ядер (проти 19 у аналогічного чіпа M2 Pro).

Крім того, 16-ядерний нейронний процесор M3 має таку ж кількість ядер, як і чіп A17 Pro, створений за 3-нм техпроцесом і представлений у вересні в iPhone 15 Pro, на папері порівняно слабше за максимальну досяжну пропускну здатність, яка вимірюється в трильйонах операцій за секунду (TOPS).

За даними Apple, нейронний процесор M3 здатний виконувати 18 TOPS, а A17 Pro – 35 TOPS. Важко сказати напевно, але цілком можливо, що для iPhone 15 Pro потрібно більш продуктивний нейронний процесор для таких функцій, як обчислювальна фотографія та Face ID, тоді як M3 може компенсувати це в інших областях за рахунок використання додаткових ядер GPU.

У сукупності ці зміни поки що не дозволяють оцінити реальну різницю у продуктивності M3 при порівнянні з аналогічними чіпами-попередниками Apple у різних сценаріях використання, особливо якщо врахувати, що в новітніх процесорах реалізована нова технологія розподілу пам’яті, яка гарантує, що для кожного завдання використовуватиметься тільки та кількість пам’яті, що необхідно.

Така непрозорість особливо помітна після того, як Apple вирішила порівняти свої нові чіпи M3 Pro та M3 Max з M1 Pro та M1 Max, а не з аналогічними варіантами M2, які з’явилися у 14- та 16-дюймових MacBook Pro ще в січні. Сподіваємося, що згодом ми дізнаємось більше, коли з’являться перші повноцінні бенчмарки.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ