Банки масово взялися за гроші українців: що тепер буде з рахунками

UPG

В Україні після того, як знизилася облікова ставка Національного банку України, стали падати відсотки за депозитами. Передбачається, що перегляд депозитних програм у 2/3 фінансових установ відбудеться протягом місяця.

Разом з тим. Фактична дохідність вкладів не змінилася, ставки перевищують рівень інфляції та навіть дозволяють заробити на депозитах. Згідно з інформацією, директор департаменту роздрібного бізнесу повідомляє, що середні ставки за депозитами в гривні на 3-6 місяців становитимуть близько 15%. При цьому інфляція у серпні знизилася до 8,6%.

Після того, як податки будуть сплачені з депозитного прибутку, українець зможе отримати 11-12% річних. Це покриває зростання цін, а також дає близько 4% чистого прибутку. Ставки по облігаціях, які також може придбати українець, ще не вищі. Наприклад, щодо річних ОВДП — 18-18,5%. Дохід за ними не оподатковується.

Фахівці зазначають, що ризики щодо вкладених коштів, які проковтне інфляція, поки що мінімальні. Згідно з інформацією, кон’юнктура в Україні стала доволі сприятливою для характерних коштів на гривневих депозитах.

Експерти прогнозують, що на цьому фоні популярність депозитів зростатиме, переважно у жовтні та листопаді. Справа в тому, що в грудні НБУ, швидше за все, в черговий раз знизить облікову ставку.

Зазначається, що найпопулярнішими серед українців будуть вклади, а гривні на 3-6 місяців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я