Новини України та Світу

Купівля вживаного мобільного телефону в Німеччині: як українцям уникнути проблем

Share
Час читання: 2 хв.

Що це – мода на довге використання речей чи просто бажання заощадити? Одне можна сказати точно: купівля вживаних речей стає все більш популярною, а смартфони, зокрема, переходять відновленими з рук в руки мільйонними партіями. “Це правильно”, – вважає Сімоне Вінтц, експерт Stiftung Warentest.

«Під час виробництва мобільних телефонів витрачається багато енергії. Тому є сенс використовувати їх довше» , — зазначає експерт Stiftung Warentest Сімоне Вінтц.

З цим згодні і її численні колеги, оскільки чим довше використовується смартфон, тим екологічнішим він є.

Велика різниця у цінах

Кожен четвертий мешканець Німеччини — вже власник старого смартфона, а ще 36% можуть собі це уявити, йдеться у дослідженні асоціації ІТ-індустрії Bitkom. В Інтернеті існують дилери та платформи, такі як Back Market, Rebuy або Clevertronic, які професійно відновлюють і упорядковують смартфони, і далі перепродують їх з гарантією. У цьому також беруть участь Ebay та Amazon.

Залежить від зовнішнього стану

Вибір уживаних смартфонів великий, як і різниця у їхній вартості. Ціна залежить, у тому числі від зовнішнього стану.

Від категорії “відмінний” або “як новий” для бездоганних апаратів. Аж до «дуже хороший» та «хороший», «у порядку» або «сильно уживаний» для смартфонів з явними слідами експлуатації чи подряпинами.

Втім, це стосується лише зовнішнього вигляду, проте, як відомо тестувальнику продукції Сімоне Вінтц, Stiftung Warentest, є й відмінності: «Коли йдеться про технічний стан, можна очікувати, що пристрій буде повністю функціональним і відрізнятиметься бездоганною роботою».

Гарне враження

Stiftung Warentest перевірив дилерів, які пропонують уживані мобільні телефони: організація придбала 45 апаратів у дев’яти великих продавців. Зовнішній стан у кожному випадку був «прийнятний» або «явно вживаний» — тобто найдешевша категорія, як наслідок — на кілька сотень євро дешевша за нові або дуже хороші апарати.

За словами Вінтц, це були по-справжньому вигідні пропозиції. “Ми дійсно були частково здивовані: після розтину упаковки мобільний телефон виглядав майже як новий”.

Хороше враження підтвердилося й у тестовій лабораторії. «Ми перевірили телефони з технічної точки зору, особливо акумулятор, і виявили, що час автономної роботи на третину менший, ніж зазвичай, у нових апаратів, — пояснює Вінтц. — Одночасно ми мали кілька мобільних телефонів з новою батареєю, тож різниці в часі автономної роботи порівняно з новими пристроями не було взагалі».

Важлива інтенсивна перевірка

У деяких випадках смартфони мали серйозні дефекти, тому інтенсивна перевірка після покупки дійсно дуже важлива, оскільки в онлайновій торгівлі існує право відмовитись від товару через два тижні після покупки. І це ще не все: на товари у дилерів поширюється офіційна гарантія терміном не менше 12 місяців. З іншого боку, гарантія – справа добровільна. Деякі дилери надають її терміном до 36 місяців.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025