Новини України та Світу

США обмежать доступ китайських компаній до американських хмарних сервісів

Share
Час читання: 2 хв.

Торгова війна між США та Китаєм за лідерство у сфері технологій знову загострюється. Як повідомляє The Wall Street Journal, адміністрація Байдена пропонує обмежити доступ китайських компаній до американських сервісів хмарних обчислень. Це може ще сильніше погіршити і без того далеко не ідеальні відносини між країнами.

Ініціатива, яка перебуває на розгляді в Міністерства торгівлі США, вимагатиме від американських постачальників хмарних послуг отримання ліцензії, перш ніж продавати або передавати свої послуги китайським фірмам, які використовують їх для тренування ШІ-моделей. Ліцензію буде надано тільки в тому разі, якщо департамент визначить, що угода не становить загрози для національної безпеки.

За даними The Wall Street Journal, адміністрацію Байдена особливо турбує прогрес Китаю в галузі штучного інтелекту, який має як цивільне, так і військове застосування. Пропоновані обмеження можуть мати істотний вплив на обидві країни. Китаю буде складніше розробляти і впроваджувати передові технології, що може уповільнити його економічне зростання. З боку Штатів обмеження можуть зашкодити американським компаніям, які продають свої хмарні послуги Китаю (світовими лідерами в цій сфері є Microsoft і Amazon).

Також варто зазначити, що обмеження здатні мати ширший вплив на глобальну технологічну індустрію. Якщо інші країни візьмуть приклад зі США, це може фрагментувати світовий ринок хмарних послуг і ускладнити транскордонну діяльність компаній, що працюють у цьому сегменті. Очікується, що Міністерство торгівлі ухвалить рішення щодо пропозиції найближчими місяцями.

Минулого тижня також стало відомо, що уряд США запровадив обмеження на експорт до Китаю чипів штучного інтелекту. Йдеться про процесори, які спеціально зроблені або поліпшені для завдань машинного навчання. Мета американців полягає в тому, щоб перешкодити Китаю досягти успіху в галузі ШІ-технологій, які можуть вплинути на військові та економічні питання. Наприклад, розпізнавання облич, автономне водіння і обчислення з використанням квантової механіки. У відповідь Китай уже обмежив експерт двох ключових металів, використовуваних для виробництва чипів – галію і германію, через що вартість напівпровідників може помітно зрости.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: США
  • Останні записи

    Користувачі Galaxy S24 Ultra розповіли про проблеми з антибліковим покриттям

    Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…

    17.12.2024

    Стало відомо, що готує Apple на січневу презентацію

    Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…

    17.12.2024

    Apple представить свій перший складаний смартфон після виходу iPhone 17

    Apple готує перший складаний iPhone, який стане частиною глобального оновлення лінійки. За інформацією аналітиків, пристрій…

    17.12.2024

    Розкрито точні дати випуску iPad Pro Fold та iPad Air і iPad mini з OLED дисплеєм

    Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants (DSCC) Росс Янг поділився планами Apple щодо розширення…

    17.12.2024

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024