Вартість комп’ютерної техніки зараз б’є всі рекорди — у цьому винен дефіцит різних компонентів і триватиме він ще щонайменше рік. До того ж дуже сильно «допомогли» розігнати ціни майнери криптовалют. Але повернемося до теми — чи варто купувати ноутбук, який був уже в експлуатації, адже ціна такої покупки може бути в рази нижчою за новий пристрій.
Скажу відразу — якщо потрібен персональний комп’ютер тільки для використання вдома, то набагато вигідніше буде придбати системний блок, монітор та периферію. Це буде набагато дешевше та надійніше, ніж ноутбук.
Повернемося до б/в ноутбука. Підготував кілька фактів, які мають насторожити чи навести на відповідні думки щодо прийняття рішення для такої покупки.
Навряд чи дадуть вам час на запуск різних тестів, втім, і вони можуть бути далеко не об’єктивними. Максимум, що ви можете швидко дізнатися – це наявність критичних проблем із процесором, пам’яттю.
Але стоп. Критичні проблеми і так будуть видно — пристрій швидше зависатиме або не завантажиться взагалі. З того, що можна перевірити – це накопичувач та батарею. Здоров’я диска можна перевірити за допомогою утиліти HDD Health, а от батарею краще перевіряти в реальному режимі, дивлячись на те, як швидко вона розряджається, т.к. дані операційної системи можуть бути неправильні або змінені.
Наприклад, якщо ноутбук користувалися брудними руками, то всі дрібні частинки потрапляли всередину клавіатури. Клавіатура в ноутбуці дуже ніжна і може вийти з ладу будь-якої миті, притому без будь-яких передумов. Такий гіркий досвід поломок клавіатури. Залежно від моделі заміна чи ремонт може влетіти у велику суму.
Сюди ж додамо й інші проблеми корпусу – втома USB роз’ємів і гнізда зарядного пристрою, заміна яких може також влетіти в копієчку. Також часто проблема з шлейфом, що згинається, що йде від корпусу ноутбука до екрану. Тут все залежить від частоти закриття – відкриття кришки.
Дам наведення: якщо 10 років тому навіть бюджетний ноутбук мав дуже міцний корпус, то зараз навіть у дорогої моделі корпус може залишати бажати кращого.
Якщо переді мною постало б питання про купівлю вживаного ноутбука, то я б придивився до пристроїв з пасивним охолодженням, які не мають всередині корпусу будь-якого вентилятора. Вентилятори засмоктують всередину пристрою пил і бруд, також згодом вони втрачають ефективність своєї роботи, що призводить до перегріву системи.
Постійне сильне нагрівання ноутбука, як не крути, шкодить деталям та акумулятору. У випадку з вживаним пристроєм ми не можемо точно знати, в якому режимі з ним працювали. Якось мені принесли подивитися щодо нового ноутбука, який сильно грівся і гальмував.
Розібравши його, я був здивований – корпуси деяких мікросхем трохи оплавились. Як потім з’ясував, його власниця користувалася ним виключно на теплій ковдрі, яка перекривала всі повітропроводи.
Звідси висновок: не варто розглядати до покупки потужний або ігровий ноутбук.
Купівля будь-якої техніки, яка була у використанні – це лотерея. Пощастить – не пощастить. Немає якихось конкретних моделей, які гарантовано працюватимуть якийсь час. І що найголовніше, швидко оцінити стан ноутбука не завжди можливо – зустрічалися зовні ідеальні пристрої, які за годину роботи починали зависати і глючити.
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
View Comments
Для повноти статті можна було б взяти інтерв'ю в продавців вживаних ноутбуків. Себе не рекомендую, бо вже є черга з місцевих ЗМІ )
Дуже згоден щодо проблем бюджетних та ігрових ноутбуків. Справжньою знахідкою тут є бізнес-ноутбуки з корпоративного сектору. Про це ні слова, але ж більшість вторинного ринку саме за ними. Ціна, надійність та якість виконання. Це все, що потрібно для рішення на користь такої покупки.
А металеві серії HP EliteBook дуже полюбляють у ЗСУ. Тому я припиняю розмірковувати, ще дуже багато роботи попереду.