Після низки сумнівних змін у Twitter компанія Meta запустила власний сервіс для мікроблогів під назвою Threads. У майданчика є кілька важливих переваг, але про повноцінну конкуренцію з «пташкою» поки що не йдеться.
Програма опублікована в каталогах Google Play і App Store і перекладена українською мовою. Сервіс має веб-версію, але увійти в обліковий запис через неї не можна — тільки переглядати чужі сторінки без права оцінки та коментування.
При запуску Threads запропонує увійти за допомогою облікового запису Instagram і імпортувати дескриптор (@username), ім’я, аватарку і біографію, що відображається. А заразом допоможе синхронізувати аудиторію: Threads автоматично підпише вас на людей, яких ви відстежуєте в Instagram. Виходить, відразу після реєстрації користувач отримує масу фоловерів та підписок. У Instagram-профілі з’являється бейдж із посиланням на обліковий запис Threads.
На головному екрані Threads є алгоритмічна стрічка. Цікаво, що в ній перемішані пости як від профілів, що відстежуються, так і інших відвідувачів сервісу. Відфільтрувати стрічку не можна.
Пост – це текстове повідомлення довжиною до 500 символів (у Twitter – до 240 без підписки Blue), яке може супроводжуватися фотографіями або відео. Хештеги поки не підтримуються, зате можна згадувати користувачів через @username. Назва сервісу відсилає до створення тредів – ланцюжка публікацій на одну тему. Така механіка добре знайома завсідникам Twitter.
Користувачі можуть відповідати на пости, ставити лайки та репостити. У той самий час автор може обмежити функцію відповідей. Для публікації можна сформувати посилання, щоб поділитись нею в іншому сервісі або месенджері.
За рахунок інтеграції з Instagram у Threads фантастичні показники зростання. За добу роботи сервіс набрав 30 млн реєстрацій . Алгоритмічна стрічка з постами від незнайомих користувачів ще одна причина високої активності. Зараз головна сторінка Threads виглядає хоч і сумбурно (хто всі ці люди?), але весело: всі освоюються в сервісі, постять вітання та меми.
Meta позиціонує Threads як вільну альтернативу Twitter. Сервіс спроектовано як децентралізовану соціальну мережу на базі протоколу ActivityPub, який також використовує Mastodon. Це означає, що будь-який користувач може організувати власний сервер зі своїми правилами та модерацією. З іншого боку, видалити обліковий запис не можна (тільки разом з Instagram-профілем), підтримка сторонніх серверів поки не функціонує, а офіційний додаток збирає всю інформацію, до якої може дотягнутися . Через це Threads навіть не запустився до ЄС із його суворими законами щодо конфіденційності даних.
У результаті виникає відчуття типового продукту Meta: як аудиторія і активність є, але користуватися всім цим не дуже хочеться.
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…
Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…
Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…