Новини України та Світу

Вторинний ринок смартфонів зростає. На це є кілька причин

Share
Час читання: 2 хв.

За даними агентства IDC , у 2022-му на світовому ринку було продано на 11,5% більше старих телефонів, ніж роком раніше. Тенденція актуальна зокрема для розвинених країн, включно зі США. Експерти розповіли про фактори зростання сегмента і його майбутні перспективи.

Що йдеться у звіті

За оцінками аналітиків, поставки вживаних і відновлених смартфонів склали 282,6 мільйона штук. З них 73,5 млн гаджетів продали в Північній Америці. Якщо поточні темпи зростання збережуться, очікується, що кількість продажів у секторі продовжить збільшуватися в середньому на 10,3% щорічно і досягне обсягу в 413,3 млн одиниць до 2026-го.

Якщо говорити про дані за новими пристроями за той самий період, на глобальному ринку спостерігається 12-відсоткове зниження відвантажень у річному обчисленні. При цьому споживачі віддавали перевагу преміальним апаратам. Можна зробити висновок, що заради вигідних цін люди стали частіше звертатися до вторинного сегменту.

Причина не тільки в економії

Головним драйвером затребуваності старих гаджетів стали привабливі ціни на них в умовах економічної нестабільності. На тлі уповільнення інновацій в індустрії нові смартфони не можуть викликати колишній попит, особливо з урахуванням зростання їхньої вартості. Останнє – вимушений крок виробників, який, крім інших чинників, продиктований збільшенням циклу використання пристроїв, що перевищив три роки.

Експерти IDC зазначають, що також мали місце зміни в моделі роботи стільникових операторів, на яких припадає значна частина збуту телефонів у США. Зокрема, вплинув розвиток програм trade-in і підписки на телефон. Раніше компанії включали вартість гаджета в абонентську плату за контрактом, що укладається з клієнтом на кілька років.

Тепер же до тарифів зв’язку додається підписка на смартфон, у рамках якої користувач виплачує щомісячну суму і після закінчення фіксованих термінів отримує наступну модель гаджета, а стару здає в магазин. Оператору залишається відреставрувати зовнішній вигляд апарата і повернути його в магазин зі знижкою. Звідси зрослий збут відновлених телефонів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Новий концепт Google Pixel 10 Pro показує новий підхід до розташування камер

    Останнім часом з'явилися цікаві чутки та оголошення, які можуть суттєво змінити дизайн і функціональність майбутніх…

    26.12.2024

    Нова тенденція: чому смартфони заряджаються повільніше і що з батареями

    Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…

    26.12.2024

    Що нового в One UI 7: оновлення для смартфонів Samsung і коли його чекати

    Samsung щосили тестує бета-версію своєї фірмової оболонки One UI 7, яка готується до офіційного релізу…

    26.12.2024

    Дата релізу Samsung Galaxy S25: коли смартфон з’явиться у продажу

    Нещодавно ми дізналися, що Samsung планує провести масштабну презентацію серії Galaxy S25 вже 22 січня.…

    26.12.2024

    Що нового чекати від Apple AirPods у 2025 році

    Apple готує до випуску нове покоління AirPods Pro, яке, за чутками, побачить світ на початку…

    26.12.2024

    Чи варто купувати Galaxy S24 Ultra чи краще почекати на S25 Ultra

    Ось дивіться, коли Samsung запускає серію Galaxy S25 на початку 2025 року, вони, здається, кидають…

    26.12.2024