Цього тижня Володимир Путін відправив у плавання фрегат “Адмірал Горшков”, який є носієм новітніх гіперзвукових ракет “Циркон”. Очевидно, президент РФ вирішив налякати членів НАТО черговий вундерваффе. Військовий аналітик Олександр Коваленко прокоментував цю подію у Telegram.
Експерт зазначив, що Кремль схильний до завищення можливостей своєї зброї. У зв’язку з цим покладатися на озвучені Москвою характеристики гіперзвукової ракети не варто. Як приклад, Коваленко навів ракету Х-47М2 «Кинжал». Для її складання необхідні комплектуючі іноземного виробництва, доступу до яких російські підприємства ОПК не мають через санкції. Саме тому окупанти не поспішають витрачати дефіцитні ракети.
Щодо ракет «Циркон», то ситуація з ними ще гірша. Випробування гіперзвукової ракети розпочалися в Росії у 2016 році. За цей час ВМС РФ здійснили лише дев’ять пусків. Таким чином, російські військові запускали «Циркони» 1-2 рази на рік. Назвати такі випробування інтенсивними не можна навіть із великою натяжкою.
На даний момент виробляти ракети «Циркон» російський ОПК не в змозі через відсутність комплектуючих. Отже, боєзапас гіперзвукових ракет у Росії штучний. Їх може бути чотири або шість. Атакувати такою кількістю ракет кораблі країн НАТО неможливо в принципі. Найімовірніше, що Кремль використовуватиме «Циркони» так само, як і «Кинджали», тобто для залякування.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…