Інтернет розвивається семимильними кроками – вже нікого не дивує те, що у звичайній квартирі може бути оптоволоконний кабель. Не за горами і 5G – передача даних у мобільних мережах прискориться у 100 разів. Що на нас чекає з розвитком інтернету? Можна трохи пофантазувати. Не претендую на те, що все здійсниться, але все ж таки.
Очікується бурхливий розвиток хмарних послуг. Наприклад, ви хочете грати в ігри, але у вас немає грошей на потужний ПК. Можна буде використовувати будь-який комп’ютер, який має доступ до інтернету та вміє відтворювати відео. Всі ігрові розрахунки будуть здійснювати на віддалених серверах, а користувачеві буде надходити лише сама картинка. Високі швидкості популяризують хмарний геймінг.
Потужне залізо, за фактом, буде не потрібне. Головне, щоб комп’ютер або смартфон міг нормально працювати з високими швидкостями передачі та відображати результат без затримок. Крім ігор, користувач матиме доступ до потужних програм, для яких потрібна професійна відеокарта. Зручно? Дуже. Хіба що абонентську плату за хмарний сервіс доведеться платити.
Навіть зараз тим, хто має швидкість інтернету в 1 Гбіт/сек (так такі вже є), файл розміром в 1 Гб завантажиться не більше ніж за 10 секунд. А що буде, коли швидкості будуть понад 10 Гбіт/сек? Нам не потрібно буде чогось чекати — можна також дивитися потокове відео у дуже високій якості.
Коли 5G повсюдно увійде в наше життя, то смартфоні не буде потрібен величезний накопичувач. Адже програми можна буде не ставити, а, як у першому пункті моєї розповіді, використовувати на віддаленому сервері. Туди можна завантажувати і фото-відеоматеріал. Тільки ось якщо користувач опиниться поза великим містом, то доступ до своїх файлів і програм буде отримати проблемно.
Якщо швидкість інтернету буде величезною, а більшість софту буде виконуватися з віддаленого сервісу, то комп’ютерні віруси можуть піти в минуле. Адже складно заразити пристрій, який тільки отримує картинку внаслідок певних дій. Та й нікому це не буде потрібно. Але знову ж таки, це поки що всі роздуми. Не ми вирішуємо – вирішує міжнародне співтовариство.
Нам не потрібно буде носити паспорт — система розпізнаватиме нас по обличчю. Такі проекти вже працюють. Дуже високі швидкості допоможуть людству у всіх інфраструктурах. Системи роботизації та розумного будинку щільно увійдуть у наше життя. Навіть зараз уже девелопери пропонують квартири під ключ із заздалегідь вбудованими системами розумного будинку. Такі смарт-системи будуть приблизно, як електрика та гаряча вода.
Високі швидкості дозволять створити і розумне місто зі смарт-світлофорами та безпілотними автомобілями, покращити сільське господарство та охорону здоров’я. Також користувачам будуть доступні системи віртуальної реальності з дуже високою якістю зображення та іншими особливостями — мабуть, і їхати нікуди не потрібно буде, щоб отримати ефект присутності у тій чи іншій галузі.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…