З того часу, як Huawei зіткнулася з різними санкціями з боку США, її бізнес-операції зі смартфонами різко скоротилися. Головне, що втратила компанія, це виробництво власних процесорів, які пропонували дуже хороші характеристики. А те, що вони вироблялися Huawei на заводах TSMC, дозволяло робити їх саме такими, якими вони були потрібні. Зокрема, спираючись на штучний інтелект. По факту, ми отримували щось на кшталт Apple, яка чудово оптимізує своє залізо та софт, щоб усе працювало ідеально. Наразі цього немає, але нові чутки говорять про те, що виробництво Kirin знову може початися. Називається навіть модель, яка отримає ці процесори. Але не поспішайте радіти.
Новий процесор Huawei
Для тих, хто не знає, США ввели санкції проти китайського технологічного гіганта, через що він втратив доступ до свого основного постачальника чипів TSMC. Компанія зазвичай використовувала власні чіпсети HiSilicon Kirin для своїх флагманських моделей смартфонів. Але тепер новий звіт HuaweiCentral надав нам більше інформації про модель Huawei P60, що готується. Зважаючи на все, новий флагманський телефон буде оснащений новим чіпсетом власного виробництва, який отримає назву Kirin 9100.
Проблема в тому, що новинка буде ґрунтуватися на 14-нм техпроцесі. Щось подібне у флагманах не застосовується вже багато років. Нині нормою є 4-5 нм, а в перспективі – у найближчі кілька років – ми отримаємо 3 нм, а можливо навіть 2 нм.
Коли вийде Huawei P60
Новина надійшла від джерела, яке поділилося інформацією на Weibo (китайський сайт мікроблогів). У своєму посту у соціальній мережі він повідомив, що незважаючи на те, що він заснований на 14-нм техпроцесі, продуктивність нового чіпа буде порівнянна з поточним 5-нм техпроцесом. Крім того, це означає спроби компанії відродити свою дочірню компанію з виробництва мікросхем HiSilicon, а також виробництво власних інтегральних схем. Ходять чутки, що преміальна модель смартфона P60 з’явиться у 2023 році. Точніших термінів поки назвати просто неможливо.
Чим старі телефони відрізняються від нових
Для порівняння, флагманські процесори від Qualcomm або Apple засновані на 5-нм техпроцесі і містить 15 мільярдів транзисторів . Для порівняння та розуміння відмінностей однієї технології від іншої, можна сказати, що 14-нм техпроцес може містити лише близько 2 мільярдів транзисторів. Якщо для прикладу взяти Apple, то такі процесори використовувалися їй далекого 2015 року , коли новим телефоном вважався iPhone 6s. Він був оснащений процесором Apple A9 і мав саме цей процес 14 нм. З того часу, природно, він лише зменшувався, а кількість транзисторів на чіпі зростала.
Санкції проти Huawei
Huawei має серйозні обмеження на власне виробництво , але при цьому має доступ до відносно застарілих технологій. Наприклад, їй не можна робити телефони з підтримкою 5G. За процесорами теж є свої обмеження, але Huawei може закуповувати чіпи у американської Qualcomm, хоча, знову ж таки, без підтримки модемів для роботи в мережах п’ятого покоління. Спеціально для неї випускаються урізані версії, обмежені 4G.
Заборона на виробництво компонентів стосується не самої Huawei, а компаній, з якими вона працювала. Ті, хто використовують у роботі американські технології (вважай усі), не можуть ігнорувати обмеження, введені проти китайської компанії.
Повернення власних процесорів було б великою перемогою для Huawei навіть якщо вони будуть трохи застарілими. По-перше, їхню роботу можна оптимізувати, щоб трохи відіграти відставання. По-друге, не так багато операцій, для яких потрібна обчислювальна потужність сучасних монстрів на 4-нм техпроцесі. А по-третє, навіть прості процесори, які можна застосовувати у бюджетних моделях, серйозно допоможуть компанії у розвитку, заробітку та можливості конкурувати з іншими виробниками.
Щоправда, поки що не варто сприймати все сказане як супер новину. Поки що це лише чутки, але останнім часом у світі електроніки ”диму без вогню не буває”. Майже все, що спливає як чутки, пізніше тією чи іншою мірою підтверджується фактами. Подивимося, як буде цього разу, адже інформація справді цікава.