Головна Новини України та Світу Фахівці: у виробників телефонів великі проблеми

Фахівці: у виробників телефонів великі проблеми

Раніше ми вже розповідали про те, що сучасний ринок смартфонів дуже просів і повернувся до тих значень, які, страшно подумати, були 10 років тому. Посилання на цей матеріал ви знайдете нижче, але зараз не про це, а про те, що ситуація поки що стає тільки гіршою. Але кажуть, що нагору найпростіше піднятися, відштовхнувшись від дна. Давайте розглянемо, коли саме відновиться ринок, а заразом зрозуміємо, чому для нас добре, що у виробників є явні труднощі. Ми від цього можемо тільки виграти, і це має вплинути на ухвалені нами найближчим часом рішення.

Скільки зараз продається телефонів

Глобальний продаж смартфонів впав нижче 100 мільйонів одиниць вдруге за вісім років. Згідно з звітом Counterpoint Research, це найгірші продажі з моменту початку пандемії у 2020 році.

Продаж смартфонів у травні 2022 року становив 96 мільйонів одиниць. Це зниження на 4% порівняно із квітнем. А якщо порівнювати з травнем минулого року, то падіння виходить ще помітнішим — одразу 10% .

У багатьох виникне питання, із чим пов’язане це зниження. Ще більше здивування викликає те, що це відбувається на тлі нормалізації ситуації з нестачею процесорів та інших чіпів. Але проблема в іншому. Нині у світі спостерігаються інші процеси. Наприклад, інфляція у розвинених країнах, підвищення вартості палива, загальне зниження інтересу споживачів до непотрібних покупок та інші фактори.

Падіння продажів за роками пов’язане не лише з пандемією.

Найкращі телефони

Якщо згадати 2016-2017 роки, то відразу спадає на думку випуск першого iPhone SE, який змінив правила гри для свого часу. LG, як і раніше, виробляла телефони на зразок V20 з двома дисплеями. У Samsung сталася катастрофа з Galaxy Note 7. Motorola представила модульний Moto Z. На той час ринок смартфонів мав суттєве зростання. Можна навіть сказати, що він був на піку. Тоді за рік подавалося півтора мільярда смартфонів.

Але не варто забувати, що на той час були не лише дуже цікаві моделі, а й не було перенасиченості ринку. Саме його ми спостерігаємо останнім часом. Ринок не може бути бездонним, і рано чи пізно всі, хто хотів купити смартфон, зробить це. Придбати щось нове можуть змусити нові важливі функції, яких останнім часом немає. Також збільшити продажі могла б поява бюджетних моделей для країн, що розвиваються, але ця ніша теж давно зайнята.

Чи будуть знижки на смартфони

Зараз, у 2022 році, виробники смартфонів борються із накопиченням запасів. Виробництво працює, а попиту немає. Це, у свою чергу, призводить до зниження поставок і скорочення замовлень від виробників смартфонів, зазначає Counterpoint.

Але тут може виникнути те, що так цікаво нам, покупцям — знижки та акції. З одного боку, щоб заробити, доводиться підвищувати ціни, але деякі виробники навпаки намагаються продати дешевше, але більше, і для цього влаштовують розпродажі або дають щедрі подарунки. Прикладом Huawei, яка завжди готова дати і знижку, і який-небудь браслет або навушники в подарунок.

Можливо, це чудовий час, щоб пошукати хороші пропозиції та оновити гаджет. Тим більше, що ситуація не може нескінченно бути такою. Вона поступово налагоджується і виробники виправлятимуть ситуацію.

Так, у другій половині 2022 року, для компаній все виглядає дещо обнадійливішим. Дослідження Counterpoint показує, що нові запуски та періоди рекламних акцій, що починаються у червні, допоможуть ринку смартфонів відновити втрачені позиції. Досить гостро питання стоїть у Китаї .

Деякі виробники додають, але глобально ринок знижується.

Наприкінці травня уряд Китаю скликав нараду для великомасштабних контрзаходів з метою підвищення економічної стабільності. Очікується, що уряд проведе більш агресивну політику щодо стимулювання економіки у другому півріччі. Крім того, ми вважаємо, що випуск нових складних смартфонів на чолі з Samsung зможе стимулювати попит у преміальному сегменті – сказала Ліз Лі , старший аналітик Counterpoint Research.

Чи варто купувати телефон зараз

Дослідницька фірма, як і раніше, очікує, що ринок смартфонів скоротиться на 3% цього року в порівнянні з 2021 роком. Але це не означає, що криза не буде подолана.

Директор з досліджень Тарун Патхак заявляє : «Попит на смартфони, особливо в країнах із розвиненою економікою, пов’язаний із оновленням пристроїв. При цьому інфляція змушує споживачів у всьому світі відкладати другорядні покупки, включаючи смартфони».

Коротше кажучи, щоб галузь повернулася до колишніх висот, їй доведеться дочекатися відновлення економіки та подолати інші дестабілізуючі фактори, такі як пандемія та обмеження постачання. А поки саме час пошукати хороші пропозиції та купити телефони з гарною знижкою. Але не кидайтеся на усі пропозиції. Іноді вони можуть бути хитрощами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Дякуємо!

Тепер редактори знають.