Новини України та Світу

Голова НБУ розповів українцям, у чому перевага легалізації криптовалют

Share
Час читання: < 1 хв.

Глава НБУ у масштабному інтерв’ю «Економічній правді» висловився про долю цифрових активів в Україні. Основні тези Кирила Шевченка щодо цього наведені нижче.

Керівник регулятора нагадаємо, що віртуальні активи офіційно легалізовані у нашій країні 16 березня. Наглядом за цим сегментом ринку займається очолювана ним установа на пару з НКЦПФР.

Закон від 16.03.2022, за словами Шевченка, виключно важливий для всіх учасників криптовалютного ринку: власники віртуальних активів зможуть легалізувати їх, а клієнти працюватимуть під захистом держави і, за необхідності, відстоювати свої інтереси в українських судах.

Глава Нацбанку особливо відзначив патріотизм цифрової спільноти, більшість учасників якої жертвують великі суми на потреби Збройних Сил, беруть участь у гуманітарних програмах тощо.

Шевченко пообіцяв, що очолюваний ним Нацбанк робить все, що від нього залежить для забезпечення фінансової безпеки держави. Серед заходів, що вживаються, – відстеження, виявлення та перекриття каналів виведення капіталу через цифрові канали, а також недопущення звуження обороту гривні.

Для захисту нацвалюти, серед іншого, запроваджено низку обмежень, зокрема встановлено ліміт у розмірі ₴100 000/міс. на людину для виконання Р2Р-перекладів за кордон, та впроваджено т.зв. угоди quasi cash, до яких входить скупка віртуальних активів.

Підсумовуючи сказане, Шевченко заявив про «повне розуміння з НКЦПФР», наголосивши на необхідності мінімізації ризиків для того, щоб легалізація криптовалют виявилася «максимально корисною для країни».

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    AirTag 2 на горизонті: оновлена версія чекає на дебют наступного року

    Apple готується випустити друге покоління AirTag, і якщо вірити новим даним, очікувати можна серйозного прориву…

    16.12.2024

    Apple готує iPhone 17 Air з одною камерою і низьким цінником

    Як повідомляється, компанія Apple готується до значних змін в iPhone в найближчі роки, зосередившись на…

    16.12.2024

    Кіберзагрози 2025: які ризики стануть наймасштабнішими

    Експерти з інформаційної безпеки позначили кіберзагрози, які стануть у 2025 році трендовими і становитимуть найбільшу…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air на старті виробництво: що очікувати від новинки

    Повідомляється, що компанія Apple готується представити нову модель у своїй наступній лінійці iPhone під назвою…

    15.12.2024

    Ціни на iPhone 17 можуть зрости на 300 доларів

    Любителі Apple з нетерпінням чекають на презентацію iPhone 17, яка, найімовірніше, відбудеться у вересні 2025…

    15.12.2024

    Rogbid SR08 Ultra: перше смарт-кільце з вбудованим дисплеєм

    Rogbid SR08 Ultra вирізняється з-поміж аналогів завдяки вбудованому OLED-дисплею, який дає змогу користувачам легко відстежувати…

    15.12.2024