Новини України та Світу

Кіберзагрози 2025: які ризики стануть наймасштабнішими

Share
Час читання: 2 хв.

Експерти з інформаційної безпеки з компанії F.A.C.C.T. позначили кіберзагрози, які, як вважають експерти, стануть у 2025 році трендовими і становитимуть найбільшу небезпеку. Зокрема, як випливає з пресрелізу компанії, ІБ-фахівці очікують зростання кількості атак на мобільні пристрої під управлінням Android, а також атак із використанням штучного інтелекту (ШІ).

Що ще відомо

В умовах геополітичного конфлікту 2025 року триватимуть атаки на російські державні й комерційні організації, зокрема критичну інформаційну інфраструктуру (КІІ) і підприємства оборонної промисловості. Фінансова мотивація зловмисників дедалі щільніше переплітатиметься з політичною.

Очікується зростання кількості атак на партнерів великих компаній – IT-інтеграторів і розробників ПЗ, що дає змогу хакерам отримати легітимні облікові записи для входу в корпоративні мережі їхніх клієнтів.

Аналітики F.A.C.C.T. фіксують збільшення кількості шкідливих програм для Android і появу нових модифікацій старих шкідливих програм.

З поширенням використання фішингових атак на багатофакторну автентифікацію (MFA) атакувальники шукатимуть способи обходу цього захисту, використовуючи фішингові схеми для отримання доступу до захищених систем і облікових записів.

З’являться нові шахрайські схеми і модифікації вже відомих (“Мамонт”), включно з атаками через месенджери та за допомогою мережі шахрайських файлів.

Аналітики пророкують зростання атак із використанням ШІ, включно з діпфейками, автоматизацією фішингу і пошуком вразливостей. Очікується збільшення ролі ШІ в кібератаках, включно зі створенням більш переконливих діпфейків і вдосконаленням методів пошуку вразливостей.

Архіви залишаться популярним доставщиком шкідливого навантаження у фішингових листах, але їхнє пакування змінюватиметься. Атакуючі продовжать експериментувати з маскуванням основних шкідливих елементів.

Зростання доступності шкідливого ПЗ розширить можливості кібератак. Найбільшу небезпеку становлять шпигунські програми, які дають атакувальникам ключі до різних сценаріїв, включно з шантажем і розвитком складніших атак.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: віруси
  • Останні записи

    iPhone 17 Air на старті виробництво: що очікувати від новинки

    Повідомляється, що компанія Apple готується представити нову модель у своїй наступній лінійці iPhone під назвою…

    15.12.2024

    Ціни на iPhone 17 можуть зрости на 300 доларів

    Любителі Apple з нетерпінням чекають на презентацію iPhone 17, яка, найімовірніше, відбудеться у вересні 2025…

    15.12.2024

    Rogbid SR08 Ultra: перше смарт-кільце з вбудованим дисплеєм

    Rogbid SR08 Ultra вирізняється з-поміж аналогів завдяки вбудованому OLED-дисплею, який дає змогу користувачам легко відстежувати…

    15.12.2024

    Magic Mouse отримає оновлення: Apple змінить місце зарядки мишки

    Згідно з останнім випуском розсилки Марка Гурмана Power On, Apple працює над повністю переробленою Magic…

    15.12.2024

    Apple розглядає можливість випуску великого складного iPad

    Згідно з інформацією відомого інсайдера і кореспондента Bloomberg Марка Гурмана, Apple розробляє свій перший складаний…

    15.12.2024

    Microsoft змінює стратегію: Xbox більше не матиме ексклюзивних ігор

    Відомий інсайдер Джез Корден з Windows Central повідомив про зміну стратегії Microsoft щодо ексклюзивних ігор…

    15.12.2024