24 лютого Російська Федерація розпочала масштабну війну проти України. Унаслідок цього мешканці нашої країни перебувають у небезпеці. Однак, варто зберігати спокій та знати, як діяти в надзвичайних ситуаціях.
“Апостроф” ділиться головними правилами, які допоможуть зберегти життя та здоров’я у стресових ситуаціях.
Жодної паніки
Новини в соціальних мережах та на телебаченні заповнені тривожними повідомленнями, проте не слід довіряти усій інформації. Через паніку люди часто втрачають контроль та не можуть діяти раціонально. Зберігайте спокій та ретельно обдумуйте всі свої дії.
Довіряйте перевіреним джерелам
Читати новини однозначно важливо. Це варто робити постійно, щоб орієнтуватись у воєнній ситуації. Споживайте інформацію з перевірених джерел, адже зараз у мережі можна знайти засилля фейків. Дбайте про інформаційну гігієну.
- Офіс Президента України
- Генеральний штаб Збройних сил України
- Кабінет Міністрів України
- Міністерство оборони України
- Міністерство внутрішніх справ України
- Національна поліція України
- Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС)
- Державна прикордонна служба України
- Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
- Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
- Сухопутні війська ЗС України
- Військово-морські сили ЗСУ
- Територіальна оборона ЗСУ
Будьте вдома та знайдіть найближче бомбосховище
Зараз люди масово виїзжають, утворюються затори. Залишайтесь вдома та не ризикуйте життям у дорозі. Винятком є люди, які працюють в критичній інфраструктурі.
“Залишайтеся вдома та будьте готові в разі потреби піти до укриттів. Слідкуйте за офіційною інформацією та зберігайте спокій”, –повідомив Віталій Кличко 24 лютого в зверненні до киян.
Перелік сховищ можете знайти за посиланням.
Поповніть запаси води та їжі
У багатьох магазинах уже є пусті полиці з продуктами. Однак, їхні запаси оперативно поповнюються. Обирайте продукти, які довго не псуються та дають тривале відчуття ситності. У магазини краще йти після обіду – черги будуть менші. Не забудьте купити достатньо води, наберіть воду у ванну та в пусті пляшки чи баклажки на випадок, якщо водопостачання вимкнуть.
Складіть тривожну валізку
Складіть речі першої необхідності, без яких ви не можете обійтися. Це мають бути медикаменти, продукти харчування, одяг, продовольчі товари, документи та інше. За посиланням є весь список необхідних речей.