Чому не можна нікому розповідати про свої плани та цілі. Поради психологів

216

Якщо розповісти про свої плани і наперед отримати похвалу, мотивації виконати вказану мету буде менше. Ефективніше не озвучувати свої прагнення, що збільшить шанс на успіх.

Такого висновку дійшла міжнародна група вчених-психологів із Констанцського (Німеччина) Нью-Йоркського (США) та Шефілдського (Англія) університетів. Результати їхнього дослідження були опубліковані на SAGE Journals.

У цій статті психолог Пітер Голлуїтцер із колегами зазначив: повідомлення навколишнім про мету, яка тісно пов’язана з ідентичністю, знижує ймовірність її досягнення.

Щоб дійти до цього, вчені провели чотири експерименти в різних умовах, і три з них показали зниження мотивації, якщо учасник повідомляв комусь про свої плани.

Щоб більш усвідомлено підійти до свого завдання, американський підприємець, письменник та інвестор Тім Ферріс у своїй лекції на TED порадив спочатку визначити, з якими страхами та перешкодами можна зіткнутися.

Далі потрібно створити плани, як запобігти та подолати ймовірні негативні події.

Зараз читають  Термін covid-сертифікатів в додатку «Дія» скоротилися в три рази

При цьому відчуття конкуренції вчені вважають корисним. В одному з досліджень 800 студентів Пенсільванського університету (США) 11 тижнів добровільно займалися тренуваннями – поодинці або в команді. Групи були створені так, щоб частина будувалась на принципі підтримки, а частина – на суперництві.

З’ясувалося, що студенти в командах, де були їхні конкуренти, на 90% частіше приходили на тренування, ніж усі інші.

Таким чином, суперництво призводить до того, що людина витрачає більше зусиль для досягнення своєї мети. При цьому говорити оточенню про свої завдання краще не варто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Великий вибір чохлів у нас в магазині @itech_store_ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я