Як убезпечити дітей від коронавірусу в школі: відповідь лікаря

Стало відомо, за яких умов учні, перебуваючи в одному класі, можуть захворіти. Про це повідомив лікар Євген Комаровський в ефірі телеканалу «Україна».

Чи врятують прозорі перегородки від коронавірусу: Комаровський сказав, що якби йому поставили це питання рік тому, він би відповів позитивно. Однак час іде, і сьогодні лікар вважає, що це погана ідея. Тому що наше уявлення про те, як люди заражаються коронавірусів, дуже сильно змінилося.

За словами медика, спочатку вважали, що головний механізм зараження – це контакти. Наприклад, людина узявся за дверну ручку, потім доторкнувся до обличчя і незабаром вже захворів. Потім з’явилася версія, що ми заражаємося повітряно-крапельним шляхом. Тобто, коли кашляємо або чхаємо, великі краплі слини виявляються в навколишньому просторі, але якщо між двома людьми буде пластиковий екран, то ці краплі не потраплять на іншу людину.

«Однак восени цього року з’ясувалося, що мало не головна причина поширення коронавіирусу – це аерозольний спосіб», – сказав Комаровський.

Тобто навіть не великі краплі, які вилітають з рота, мають значення, а саме найдрібніші краплі, які з потоками повітря розносяться по приміщенню.

«Тому головний спосіб профілактики – не перегородки між людьми, а інтенсивне провітрювання, – пояснив лікар. – Мало того, будь-які преграждения порушують механізм вентиляції приміщень ».

Тобто на сьогоднішній день такі перегородки розглядаються більше зі знаком «мінус». Вони шкодять нормальній вентиляції. За словами Комаровського, важливо не встановлювати огорожі, а контролювати в приміщенні температуру, вологість і концентрацію вуглекислоти, а на перервах відправляти дітей в коридор і провітрювати приміщення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.