Сьогодні, 6 травня, IBM офіційно заявила про створення першого в світі 2-нанометрового чіпа. Компанія зробила прорив в області будови мікросхем, розмістивши 50 млрд транзисторів в чіп розміром з ніготь.
За даними IBM, архітектура допоможе постачальникам процесорів підвищити продуктивність на 45% при тому ж рівні потужності, що і нинішні 7-нм чіпи, використовуючи на 75% менше енергії. Ймовірно, 2-нм процесори забезпечать баланс між топової продуктивністю і поліпшеної енергоефективністю. Наприклад, мобільні пристрої з 2-нм чіпсетами зможуть працювати без підзарядки в чотири рази довше, ніж смартфони з 7-нм процесорами. IBM стверджує, що заряджати такі телефони потрібно буде раз у чотири дні .
Компанія стверджує, що ця технологія принесе користь в енергоефективність центрів обробки даних, освоєння космосу, штучний інтелект, 5G / 6G і квантові обчислення.
Поки неясно, коли 2-нм процесори з’являться в споживчих пристроях. Анонсувати 2-нм чіпи і приступити до їх масового виробництва – це зовсім різні речі. Наприклад, TSMC зараз випускає 5-нм чіпсети для Apple і готується до переходу на 3 нм в наступному році, а IBM тільки планує випустити свої перші комерційні 7-нм процесори для серверів Power Systems.
Швидше за все, чіпсети, побудовані по 2-нм техпроцесу, дебютують в гаджетах Apple до 2025 року.