Інтернет

В Україні будуть визначати хворих на коронавірус через телефон

Share
Час читання: 2 хв.

Нещодавно оператор мобільного зв’язку «Київстар» запропонував відкрити Міністерству цифрової трансформації дані абонентів, не захищені законом про захист персональної інформації. Мета цього – виявити можливі осередки зараження коронавірусом, щоб зробити реагування якомога більш оперативним. Проте, ефективність цього рішення деякі експерти ставлять під сумнів.

Відстеження вірусу через мобільні номери – чи можливо це?

Як повідомила прес-служба оператора Lifecell, експерти, що визначають політику компанії, вважають, що ніяких відомостей, які можуть допомогти лікарям, надати не вийде. Справа в тому, що понад дев’яносто відсотків абонентської бази в нашій країні є знеособленими. У нас не Росія, де сім-карти можна купити тільки за паспортом. Контрактні тарифи, які вимагають надання документів, серед українців не дуже поширені.

Звинуватити Lifecell в халатності і небажанні вносити свій вклад в боротьбу з пандемією ні в якому разі не можна. Так, зовсім недавно за запитом урядових органів оператор здійснив розсилку серед всіх своїх абонентів, які повернулися з-за кордону. Текст інформаційного СМС-повідомлення був складений владою, і вона ж визначила список найбільш неблагополучних по епідемії COVID-19 країн. Це в першу чергу Китай, Італія, Іран, Іспанія, Німеччина, США. Туристи, які повернулися звідти,  з великою імовірністю можуть підлягати карантину та ізоляції. Розсилку своїм абонентам оператор «великої трійки» здійснював виключно своїми власними силами і за власний кошт.

Також слід зазначити, що саме Lifecell надав всім лікарям двадцять гігабайт мобільного інтернету і півтори тисячі хвилин дзвінків по всій Україні на березень і квітень. Як і інші оператори послуг мобільного зв’язку в нашій країні, він не тарифікує дзвінки на номери гарячих ліній Міністерства охорони здоров’я, Міністерства закордонних справ та Кабінету міністрів України, а також інтернет-трафік, який йде на основні інформаційні ресурси.

Хто має рацію – Київстар або Lifecell – покаже час. Відзначимо лише, що дані про перетин кордону абонентами з найбільш неблагополучних країн зібрати, в принципі, не складно. Проблема в тому, щоб ідентифікувати переміщення конкретних громадян, які підозрюються в порушенні режиму карантину.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024