Приблизний час читання: 6 хв

В Україні будуть визначати хворих на коронавірус через телефон

0

Нещодавно оператор мобільного зв’язку «Київстар» запропонував відкрити Міністерству цифрової трансформації дані абонентів, не захищені законом про захист персональної інформації. Мета цього – виявити можливі осередки зараження коронавірусом, щоб зробити реагування якомога більш оперативним. Проте, ефективність цього рішення деякі експерти ставлять під сумнів.

Відстеження вірусу через мобільні номери – чи можливо це?

Як повідомила прес-служба оператора Lifecell, експерти, що визначають політику компанії, вважають, що ніяких відомостей, які можуть допомогти лікарям, надати не вийде. Справа в тому, що понад дев’яносто відсотків абонентської бази в нашій країні є знеособленими. У нас не Росія, де сім-карти можна купити тільки за паспортом. Контрактні тарифи, які вимагають надання документів, серед українців не дуже поширені.

Звинуватити Lifecell в халатності і небажанні вносити свій вклад в боротьбу з пандемією ні в якому разі не можна. Так, зовсім недавно за запитом урядових органів оператор здійснив розсилку серед всіх своїх абонентів, які повернулися з-за кордону. Текст інформаційного СМС-повідомлення був складений владою, і вона ж визначила список найбільш неблагополучних по епідемії COVID-19 країн. Це в першу чергу Китай, Італія, Іран, Іспанія, Німеччина, США. Туристи, які повернулися звідти,  з великою імовірністю можуть підлягати карантину та ізоляції. Розсилку своїм абонентам оператор «великої трійки» здійснював виключно своїми власними силами і за власний кошт.

Читайте також  Youtube видалив відео лікаря, в якому він розкритикував карантин

Також слід зазначити, що саме Lifecell надав всім лікарям двадцять гігабайт мобільного інтернету і півтори тисячі хвилин дзвінків по всій Україні на березень і квітень. Як і інші оператори послуг мобільного зв’язку в нашій країні, він не тарифікує дзвінки на номери гарячих ліній Міністерства охорони здоров’я, Міністерства закордонних справ та Кабінету міністрів України, а також інтернет-трафік, який йде на основні інформаційні ресурси.

Хто має рацію – Київстар або Lifecell – покаже час. Відзначимо лише, що дані про перетин кордону абонентами з найбільш неблагополучних країн зібрати, в принципі, не складно. Проблема в тому, щоб ідентифікувати переміщення конкретних громадян, які підозрюються в порушенні режиму карантину.

Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут