Більше половини VPN у App Store є потенційно небезпечними

196

Робота більше половини безкоштовних VPN з каталогу App Store, не кажучи вже про Google Play, забезпечується розробниками, які можуть бути пов’язані з китайською владою, передає ZDNet з посиланням на дослідження експертів порталу Top10VPN. Багато з них навіть не приховує своїх зв’язків з державою. Це викликає серйозну стурбованість про збереження конфіденційних даних і шифрованого такими сервісами інтернет-трафіку користувачів.

17 з 30 найбільш популярних VPN-додатків, проаналізованих дослідниками Top10VPN, мають підтверджені зв’язки з Китаєм. Частина з них належить нібито незалежним розробникам, а частина — студіям, в тій чи іншій мірі підконтрольним китайському уряду.

Спеціально для вас ми зібрали список небезпечних VPN:

Але навіть незалежні розробники не незалежні по-справжньому. Згідно з прийнятим у Китаї законам, постачальники VPN повинні в обов’язковому порядку ставати на державний облік для можливості здійснення нагляду з боку компетентних органів. Це, в свою чергу, дозволяє місцевій владі здійснювати всілякі перевірки, які передбачають аналіз трафіку користувачів, що проходить через сервер постачальників. Наскільки це безпечно, судити не доводиться.

Популярні новини  В Україні інтернет вперше обігнав телебачення, ставши головним джерелом новин

Втім, побоюватися варто не тільки китайських VPN, попереджають дослідники. Переважна більшість сервісів (86%), нібито пропонують шифрування трафіку, діють врозріз із загальноприйнятими правилами дотримання конфіденційності, збираючи дані про користувачів і передаючи їх на сторону. При цьому половина від загального числа безкоштовних VPN-сервісів не оснащені якими-небудь захисними механізмами і не мають діючої служби підтримки, готовою прийти на допомогу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я